Junior and Cadet European Championships Teams

Budapest - 16.02.13 - 07.03.13

Cadet


Junior

Foil


Foil

Men's foil BIRCH Jai
Men's foil ARCHER Kristjan
Men's foil KISS Daniel
Men's foil BAILEY George
Men's foil LLOYD Alexander
Men's foil RATTAN Amol
Men's foil RAI Rajan
Men's foil TOFALIDES Alexander
             
        Women's Foil KING Leah







Women's foil CHART Yvonne
Epee

Women's foil FIHOSY Ayesha
Men's epee CURRAN-JONES Tomas




Men's epee RIDLEY Sam
Epee


Men's epee SANCHEZ-LETHEM Paul
Women's Epee CORMACK
Eleanor
  Men's epee STEED Oliver
Women's epee HUDSON Molly
     
Women's epee STANIER Lydia



Women's epee SUMMERS Francesca
Sabre



 
Women's sabre ITZKOWITZ Aliya
Men's epee NICHOLS Harrison



Men's epee PECK Harry
Men's sabre AIYENURO Soji
Men's epee SINCLAIR Aml
Men's sabre VAN HOFFELEN Camile
Men's epee STEED Oliver










Sabre





Women's sabre ANIL Shreya



Women's sabre DAYKIN Kate



Women's sabre GLADDISH Laura



Women's sabre SLEEMAN Kiera










Men's sabre AMSALEM Rubin



Men's sabre DEARY Will



Men's sabre MOORE Will



Men's sabre WEBB JJ











The Officials






Team Manager RAPLEY Alan
Team Manager AIYENURO Pat
Team Manager BAILEY Nickie
Coach BUXTON Chris
Coach GOLDING Glen
Coach HARPER Pierre
Coach MILLER Jamie
Coach WILLIAMS Ian
Coach YAMAMOTO

Kenichi

 

The Personal coaches and clubs







Main Coach Club
Men's Epee Cadet NICHOLS Harrison Chris Howser Redhill and Reigate
Men's Epee Cadet PECK Harry Kamil Golisz Brixton Fencing Club
Men's Epee Cadet SINCLAIR Aml Kamil Golisz Brixton
Men's Epee Cadet and Junior STEED Oliver Jim Lockyer Skipton
Men's Foil Cadet BIRCH Jai Linda Strachan Newham Swords
Men's Foil Cadet KISS Daniel Robert Kiss Salle Kiss
Men's Foil Cadet LLOYD Alexander Ziemek Wojciechowski ZFW
Men's Foil Cadet RAI Rajan Pierre Harper Newham Swords
Men's Sabre Cadet AMSALEM Rubin Ian Williams Camden
Men's Sabre Cadet DEARY William Jon Salfield Truro
Men's Sabre Cadet MOORE Will Ian Williams Camden
Men's Sabre Cadet WEBB Jonathan Ian Williams Camden
Women's Epee Cadet CORMACK Eleanor Pete Cormack Kenilworth Sword
Women's Epee Cadet HUDSON Molly Andrey Geva Alliance Fencing Club, Houston
Women's Epee Cadet STANIER Lydia Andras Szabo Furth
Women's Epee Cadet SUMMERS Francesca Matt Haynes Malvern
Women's Foil Cadet CHART Yvonne Jon Salfield Truro
Women's Foil Cadet FIHOSY Ayesha Tomek Walicki Salle Boston
Women's Sabre Cadet ANIL Shreya Chris Buxton Truro
Women's Sabre Cadet DAYKIN Kate Phil Carson Edinburgh
Women's Sabre Cadet GLADDISH Laura Phil Shepherd-Foster MX Fencing
Women's Sabre Cadet SLEEMAN Kiera Chris Buxton Truro
Men's Epee Junior CURRAN-JONES Tomas Kamil Golisz Brixton Fencing Club
Men's Epee Junior RIDLEY Sam Iain Aberdeen Team Newcastle
Men's Epee Junior SANCHEZ-LETHEM Paul Kamil Golisz Brixton
Men's Foil Junior ARCHER Kristjan Pierre Harper Newham Swords
Men's Foil Junior BAILEY George Glen Golding Millfield School
Men's Foil Junior RATTAN Amol Linda Strachan Newham Swords
Men's Foil Junior TOFALIDES Alex Maciej Wojtkowiak Salle Paul
Men's Sabre Junior AIYENURO Soji Ian Williams Camden
Men's Sabre Junior VAN_HOFFELEN Camille ? Imperial
Women's Sabre Junior KING Leah Mark Nelson-Griffiths Sussex House
Women's Sabre Junior ITZKOWITZ Aliya Ian Williams Camden