British Veterans Age Group Qualifiers


Unisex Foil Category 1, 21st January 2012

Surname Forename Rank
     
THOMAS Michael 1
BAILLACHE Paul 2
TOWNSEND Dawn 3
HULL Nicola 4
REES John 5
SMITH Gareth 6
STAPLES Tina 7
PATEMAN Sarah 8
COLLINS Amanda 9
HAYWARD Jo 10
HEYES Catherine 11
SADIQ Aladdin 11
GAJADHARSINGH Gerry scratch
GERMAN Dee

scratch

Unisex Epee Category 1

Surname Forename Rank
     
SCRIMSHAW Jason 1
DOMEK Stephen 2
MACDONALD Leslie 3
PRIME John 4
PERKINS John 5
THOMAS Michael 6
CHARLESWORTH Ellis 7
FLATT Robert 8
HAZLEWOOD Darryl 9
MUNN Stephan 10
STEINER Adam 11
BAILLACHE Paul 12
HULL Nicola 13
WILLMOTT Paul 14
SADIQ Aladdin 15
REES John 16
SPENCE Sara 17
DRAKE Paul 18
STAPLES Tina 19
PATEMAN Sarah

20

GIBBS Matthew scratch

Unisex Sabre Category 1

Surname Forename Rank
   
LUCAS William 1
BAILLACHE Paul 2
NAREY Michele 3
HAYWARD Jo 4
PENTON Rob scratch

Men's Foil Category 2

Surname Forename Rank
TROIANO John 1
FIHOSY Nick 2
CONYARD Anthony 3
SAGE Richard 4
ABRAHAMS Paul 5
WHELAN Jim 6
GOULD Andrew 7
WINTER Paul 8
PORTAL Jacques 9
KING Corsini 10
HYDE John 11
RENNIE Stephen 12
SENIUK Roman 13
BEX Michael 14
MENEGAS Dean 15
COOK Dean 16
THOMAS William 17
BROADBENT Dale 18
JONES Kenny 19
FRUEN John 20
WATERS Melvin 21
BIRD Alistair 22
BARTLETT Anthony scratch
BALES Bob scratch

Men's Foil Category 3

Surname Forename Rank
CAUSTON Brian 1
PAUL Graham 2
LOWEN Paul 3
SHEPPARD Fred 4
FOX Steve 5
BRADBURY Mike 6
STANBURY Jonathan 7
PHILBIN Jim 8
NORRIE John 9
EXETER David 10

Men's Foil Category 4

Surname Forename Rank
FARE Malcolm 1
AULT Alan 2
PILKINGTON Jim 3
MILLO Brian 4
CWYNARSKI Mark 5
POYNTON Bill 6

Men's Epee Category 2

Surname Forename Rank
MALLETT Neal 1
POLLARD Anton 2
VERYZER Hugo 3
JORDAN Philip 4
HYDE John 5
SIMPSON Gerry 6
BROOKS Rob 7
MORRIS John 8
VAN GEMEREN Evert 9
EAMES Pete 10
RICHARDSON Mark 11
HOWDLE Rikki 12
WINTER Paul 13
COLOVER Stephen 14
BEX Michael 15
BROADBENT Dale 16
MILLER Will scratch
RENNIE Stephen scratch
WHELAN Jim scratch
LISTON George scratch

Men's Epee Category 3

Surname Forename Rank
STANBURY Jonathan 1
JOHNSON Ralph 2
DAVENPORT Robin 3
PAUL Graham 4
BROWN Andrew 5
BONEHILL Richard 6
STRAUPMANIS Paul 7
WHITE Simon 8
BRADBURY Mike 9
GREEN Chris 10
PERKO Christopher 11
ENDERS Bernard 12

Men's Epee Category 4

Surname Forename Rank
PHELPS Robert 1
OSBALDESTON William 2
FARE Malcolm 3
HINCHLIFF Nigel 4
SPEIGHT Brian 5
PILKINGTON Jim 6
TURNER Bob 7
MILLO Brian 8
LUTMAN Colin 9
SONDERMAN Robert 10
PERRY Bob 12

Men's Sabre Category 2

Surname Forename Rank
COULTER Barry 1
PREVETT Chris 2
SILVER Anthony 3
HALL Mark 4
VAN GEMEREN Evert 5
ABRAHAMS Paul 6
NOBLE Tim 7
RENNIE Stephen 8
HYDE John 9
MEDHURST Adrian 10
WHELAN Jim 11
WINTER Paul 12
BEX Michael 13
BALES Bob scratch
CHESHIRE Stephen scratch

Men's Sabre Category 3

Surname Forename Rank
PHILBIN Jim 1
MORRIS Carl 2
BORNEMISZA Andy 3
BONEHILL Richard 4
NORRIE John 5
FOX Steve 6
SILVERMAN Geoffrey 7
BARDELL Tony 8
WHITE Simon 9
COMPTON Michael 10
BRENDA Paul 11

Men's Sabre Category 4

Surname Forename Rank
OSBALDESTON William 1
BARON Peter 2
AULT Alan 3
CWYNARSKI Mark tba
MILLO Brian tba
PERRY Bob tba
PILKINGTON Jim tba

Women's Foil Category 2

Surname Forename Rank
MORRIS Jenny 1
CLAYTON Jane 2
WORMAN Gillian 3
HALE Caron 4
WHEELBAND Marilyn 5
TAVERNER Debbie 6
ARCHER Kati 7
DE LARGE Kim 8
HANNEY Susan 9
FINDLAY Angela 10
EASTER Helen 11
MCMAHON Linda scratch
PAVELEY Sarah scratch

Women's Foil Category 3

Surname Forename Rank
PHILBIN Hilary 1
HALSTED Clare 2
BENNEY Sue 3
MYERS Margaret 4
MCNAMARA Moya 5
NORRIE Lynda 6
EARL Silvia 7
HARRIS Kate scratch

Women's Foil Category 4

Surname Forename Rank
COOKSEY Janet 1
BROWN Sylvia 2
DIXON Carole 3
AUSTIN Diane 4

Women's Epee Category 2

Surname Forename Rank
CLAYTON Jane 1
HUTCHISON Jane 2
OLIVER Caryl 3
MASON Mariette 4
HANNEY Susan 5
HALE Caron 6
LAWRENCE Alice 7
YOUNG Valerie 8
TURNBULL Fiona 9
BOTTLE Sandra 10
BORNEMISZA Lynne 11
FINDLAY Angela 12
EASTER Helen 13
AGHAJAN Gillian 14
MORRIS Jenny 15
PAVELEY Sarah scratch

Women's Epee Category 3

Surname Forename Rank
MCNAMARA Moya 1
BARON Janet 2
EARL Silvia 3
HALDANE Fiona 4
MYERS Margaret 5
ELVIN Kate 6
SILVERMAN Marish 7
SHEPHERD-FOSTER Patricia 8

Women's Epee Category 4

Surname Forename Rank
COOKSEY Janet 1
WENGRAF Carol 2
SEHEULT Carole 3
BROWN Sylvia 4
ADAM Connie 5
AUSTIN Diane 6

Women's Sabre Category 2

Surname Forename Rank
HUTCHISON Jane 1
MORRIS Jenny 2
COULTER Grace 3
BORNEMISZA Lynne 4
HALE Caron 5
KEOGH Lynn 6
AGHAJAN Gillian 7
OLIVER Caryl 8
WOODWARD Frances 9
CLAYTON Jane scratch
PAVELEY Sarah scratch

Women's Sabre Category 3

Surname Forename Rank
BENNEY Sue 1
EARL Silvia 2
WALLS Yvonne 3
FRITH Vivien 4
PHILBIN Hilary 5
HALSTED Clare 6
MYERS Margaret 7
BROOKS Jeanne scratch
SHEPHERD-FOSTER Patricia scratch

Women's Sabre Category 4

Surname Forename Rank
WENGRAF Carol 1
COOKSEY Janet 2
ADAM Connie 3
BROWN Sylvia 4