Under 14 Boys' Sabre
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Monday 4 May 2015

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   HAYNES   Luke   113221      SOUTH WEST 
 2   ALVARES-PERES   Mark   112059      SCOTLAND CENTRAL 
 3   BOORNE   Samuel   114086      SOUTH WEST 
 3   DUNN   Gabriel   124031      NORTH WEST 
 5   THORNLEY   Drew   119935      NORTH WEST 
 6   WATT   Archie   117734      WEST MIDLANDS 
 7   MCDONNELL   Kajetan   119908      LONDON 
 8   ACHKAR   Lucas   113270      LONDON 
 9   SMITH   Rohan   111611      NORTH WEST 
 10   WESTHEAD   Dan   115136      NORTH WEST 
 11   FINLAY   Tristan   119284      JERSEY 
 12   STAMPER-WATLING   Jack   116245      SOUTH WEST 
 13   HURST   Henry   112910      SOUTH WEST 
 14   REN   Ian Z   128965      WALES 
 15   ROBERTSON   Ewan   127846      SCOTLAND CENTRAL 
 16   KAROUZIS   Kyriacos   125833      EASTERN 
 17   ASHENDEN   William   122118      SOUTH EAST 
 18   HYAMS   Tulliver   119746      LONDON 
 19   FOSTER   Alex   124196      SOUTH WEST 
 20   EDWARDES   Oliver   124591      WEST MIDLANDS 
 21   CROSS   Gareth   123363      WALES 
 22   BEAMISH   Jerry   123544      SCOTLAND CENTRAL 
 23   JUMABHOY   Luca   122319      SOUTH WEST 
 24   STAFFORD   Aidan   124825      YORKSHIRE 
 25   CRABTREE   Felix   124648      WEST MIDLANDS 
 26   KASTNER   Philip   123587      SOUTH EAST 
 27   GOUGOULIAS   Olympios   117385      WEST MIDLANDS 
 28   GAILLY DE TAURINES   Jean   124016      LONDON 
 29   KERNAN   Jude   122399      SOUTHERN 
 30   DAVIES   Orlando   117744      SOUTH WEST 
 31   THAKRAR   Rohan   122272      WEST MIDLANDS 
 32   EDWARDS   Niall   129242      EAST MIDLANDS 
 33   SPRINGETT   Lochie   115535      LONDON 
 34   SPEAKMAN-JEFFRAY   Pj   129507      NORTH WEST 
 35   VIALOU-CLARK   Felix   124477      EASTERN 
 36   GOSNEY   Daniel   125821      SOUTHERN 
 37   METCALFE   Sean   119848      SOUTHERN 
 38   ANILKUMAR   Jaidaksh   125669      EASTERN 
 39   KIRAN   Vishal   112122      NORTH EAST 
 40   BRINDLE   Max   115344      WALES 
 41   IVANOV   Valentin   128490      EASTERN 
 42   TATE   Liam   114624      NORTH EAST 
 43   SMITH   Christian   122800      EAST MIDLANDS 
 44   AMOS   Samuel   126342      YORKSHIRE 
 45   NORTON RAYBOULD   Dominic   118106      SOUTH EAST 
 46   FOSTER   Louis   129145      EAST MIDLANDS 
 47   BARNES   Lewis   123196      SOUTHERN 
 48   DE WHALLEY   Tom   107564      SOUTH EAST 
 49   WESTWELL   Samuel   121253      WALES 
 50   ASHER   Alex   126950      EAST MIDLANDS 
 51   COLE   Ben   124923      YORKSHIRE 

 
Document Engarde - 5/4/2015 12:55:18 PM