Under 16 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 2 May 2015

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   PALLIER   Sebastian   113325      EASTERN 
 2   ASHBY   Douggie   112075      LONDON 
 3   JONES   Alexander   100865      NORTH WEST 
 3   SACCHI-WILSON   Sebastian   95407      SOUTHERN 
 5   LHOSTE   Oscar   105666      SOUTHERN 
 6   PAGE   James   96039      EASTERN 
 7   CROMIE   Eoghan   107736      SOUTH WEST 
 8   WEEKS   Harry   101273      NORTH EAST 
 9   RUTHERFORD   James   112837      EAST MIDLANDS 
 10   DE ALMEIDA   Dominic   118267      SOUTHERN 
 11   ABRAHAMS   Matthew   117995      LONDON 
 12   VERDON   Paul   127396      NORTHERN IRELAND 
 13   FARDELL   Felix   119287      EASTERN 
 14   SAMULSKI   Jan   108693      SCOTLAND EAST 
 15   BROWN   Bomba   120166      EASTERN 
 16   MONNET   Sebastian   101522      SOUTH EAST 
 17   MARTIN   Danny   114457      LONDON 
 18   HEAD   Connor   116853      SOUTH EAST 
 19   JOLLEY   Isaac   124134      SOUTH EAST 
 20   WOOLLEY   Aidan   127425      SOUTHERN 
 21   FOREY-MILLER   Jacob   114509      SOUTHERN 
 22   BRYSON   Louis   102179      SCOTLAND CENTRAL 
 23   DEERING   Maximilian   108063      SOUTH EAST 
 24   HOWLETT   Edmund   112784      EAST MIDLANDS 
 25   EHTESHAMI   Ardeshir   110943      NORTH EAST 
 26   STEZAKER   Benjamin   114552      LONDON 
 27   SUMMERFIELD   Dan   110569      EASTERN 
 28   JEROME   Matthew   110535      LONDON 
 29   DAVIES   Jack   106297      WALES 
 30   MANNING   Finn   99818      SOUTH WEST 
 31   GIRVIN   William   104246      NORTHERN IRELAND 
 32   BULL   Isaac   128672      YORKSHIRE 
 33   FENYK   Anton   111035.00      NORTH EAST 
 34   WILSON   Samuel   118856      SOUTHERN 
 35   LO   Marco   122925      WEST MIDLANDS 
 36   LINDEBAUM   Dennis   109099      EAST MIDLANDS 
 37   PAPADOPOULOS   Alex   100739      SCOTLAND CENTRAL 
 38   TERRILL   James   103570.00      NORTH EAST 
 39   HUTTER   Bray   108594      SOUTHERN 
 40   VALETTI   Luca   119940      EASTERN 
 41   THOMAS   Rupert   102771      LONDON 
 42   WHITTON   Andrew   100432      NORTH EAST 
 43   MCANDREW   Finlay   101817      SCOTLAND EAST 
 44   SMITH   Tom   115025      WEST MIDLANDS 
 45   WILLIAMS   Matthew   94934      WALES 
 46   RAYMOND-WELLS   Tom   112808      SOUTH EAST 
 47   BAXTER-ALLEN   Cameron   106593      SOUTH WEST 
 48   PICKERING   Oscar   101543      SOUTH EAST 
 49   RUDZKI   Jan   105665      WEST MIDLANDS 
 50   D'ARRIGO   Aldo   109100      SOUTH WEST 
 51   CARPENTER   Tom   113752      JERSEY 
 52   DURASINOVIC   Luka   97366      EASTERN 
 53   WALLACE   Luke   111744      NORTHERN IRELAND 
 54   WATKINS   Aidan   117361      SOUTH EAST 
 55   SINFIELD   Kieran         YORKSHIRE 
 56   PATON   Owen   110815      WALES 
 57   WILLIAMS   Rhys   127431      WALES 
 58   ZAHRAN SEIF   El-Dien   108405      SOUTH EAST 
 59   TAYLOR   Freddie   101930      EAST MIDLANDS 
 60   CRAIG   James   112370      NORTH WEST 
 61   EL AMRANI   Ibrahim   120558      YORKSHIRE 
 62   GARCIA   Jordan         YORKSHIRE 

 
Document Engarde - 5/2/2015 4:40:33 PM