Under 16 Girls' Epée
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SIMMS-LYMN   Tia      SOUTH WEST   6/6   23   30   qualifier 
 2   BROWN   Madeleine      NORTH EAST   6/6   18   30   qualifier 
 3   DE BOISGELIN   Douce      LONDON   5/6   15   28   qualifier 
 3   KIPIANI   Anastasia      LONDON   5/6   15   28   qualifier 
 5   DE LIEDEKERKE   Larissa      SOUTH EAST   5/6   14   29   qualifier 
 6   ROBERTSON   Havana      LONDON   5/6   12   29   qualifier 
 7   SHEFFIELD   Laura      LONDON   5/6   12   28   qualifier 
 8   BUNOLA-HADFIELD   Elena      YORKSHIRE   5/6   11   27   qualifier 
 9   SPICE   Sarah      SOUTH EAST   5/6   9   29   qualifier 
 10   WOODHOUSE   Eliza      WEST MIDLANDS   5/6   8   27   qualifier 
 11   HARDIE   Heloise      SOUTHERN   5/6   7   27   qualifier 
 12   BISHOP   Catherine      SOUTH WEST   5/6   5   27   qualifier 
 13   HARVEY   Sarah      NORTH EAST   4/6   9   26   qualifier 
 14   FARMANFARMAIAN   Ariana      LONDON   4/6   7   27   qualifier 
 14   KNOWLES   Rebecca      SOUTHERN   4/6   7   27   qualifier 
 16   POWELL   Alexandra      WEST MIDLANDS   4/6   6   25   qualifier 
 17   FOSU   Yasmine      SOUTH WEST   4/6   6   23   qualifier 
 18   HEAPS   Jasmine      NORTH WEST   4/6   3   21   qualifier 
 19   BARNES   Rachel      WEST MIDLANDS   3/6   1   20   qualifier 
 20   KO   Christina Anne      SOUTH EAST   3/6   0   24   qualifier 
 21   COURT   Annabel      LONDON   3/6   -1   23   qualifier 
 22   SUMMERS   Charlotte      SOUTH EAST   3/6   -2   18   qualifier 
 23   NICHOLL   Olivia      WEST MIDLANDS   3/6   -3   16   qualifier 
 24   MULKEEN   Anna May      EASTERN   2/6   0   23   qualifier 
 25   DUNGAY   Katrina      SCOTLAND CENTRAL   2/6   0   21   qualifier 
 26   COSTANZI   Sara      LONDON   2/6   -4   21   qualifier 
 27   SPENCER   Ellie      EAST MIDLANDS   2/6   -5   21   qualifier 
 28   BUNOLA-HADFIELD   Isabel      YORKSHIRE   2/6   -5   20   qualifier 
 29   AL WAGGA   Yasmin      SOUTH WEST   2/6   -5   19   qualifier 
 30   PARSONS   Katie-May      SOUTH WEST   2/6   -6   22   qualifier 
 31   TANNER   Olivia      SCOTLAND EAST   2/6   -6   16   qualifier 
 32   PATTISON   Tabby      EASTERN   2/6   -8   17   qualifier 
 33   MEGAW   Eve      NORTHERN IRELAND   1/6   -12   16   qualifier 
 34   RUSHTON   Joy      EAST MIDLANDS   1/6   -13   14   qualifier 
 35   ELKINGTON   Chloe      EASTERN   1/6   -14   14   qualifier 
 36   FIELDING   Chloã©      SCOTLAND CENTRAL   1/6   -14   13   qualifier 
 37   WILLIAMS   Charlotte      SOUTHERN   1/6   -15   12   qualifier 
 38   DAVENPORT   Zoe      SOUTH WEST   1/6   -16   13   qualifier 
 39   KEWIN   Eleanor      WEST MIDLANDS   1/6   -17   12   qualifier 
 40   RAYNER   Paige      EAST MIDLANDS   0/6   -11   16   qualifier 
 41   BRIZZOLARA   Anna      EAST MIDLANDS   0/6   -15   15   qualifier 
 42   WELLOCK   Hannah      YORKSHIRE   0/6   -16   14   qualifier 

 
Document Engarde - 5/3/2015 2:59:02 PM