Under 18 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 2 May 2015

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   DOHERTY   Nathan         YORKSHIRE 
 2   BATES   Ben   116853      SOUTH WEST 
 3   MINNOTT   Kamal   97366      EASTERN 
 3   NICHOLAS   Kameron   108405      SOUTHERN 
 5   O'HARA   Oscar   104246      SOUTH EAST 
 6   DE LANGE   Kieran   101522      SOUTHERN 
 7   WILLIAMS   Rob   101817      SOUTH WEST 
 8   MOHD SETH   Imran   102179      SOUTH WEST 
 9   LEWIS   Celyn   109100      WALES 
 9   PRIESTLEY   Ben   114509      WEST MIDLANDS 
 11   TUSHINGHAM   Sam   99818      WALES 
 12   FREEMAN-BIRCH   Warren   120080      SOUTH EAST 
 13   MILLAR   Theo   114552      NORTHERN IRELAND 
 14   REYNOLDS   Scott   108594      WEST MIDLANDS 
 15   ARCHER   Ciaran   96039      EASTERN 
 16   BULMAN   Kai   110535      NORTH EAST 
 17   AMBELEZ   Mauro   112075      NORTH EAST 
 18   DAVENPORT   Adam   111744      SOUTH WEST 
 19   GUENTHER   Aenaes         YORKSHIRE 
 20   GROSVENOR   Owen   120166      EASTERN 
 21   DEVITT   Ronnie   101930      EASTERN 
 22   SCHULTE   Max   113752      LONDON 
 23   APPLEYARD   Joel   112784      EAST MIDLANDS 
 24   EDWARDS   Owen   108063      WALES 
 25   LOWN   Michael   119940      LONDON 
 26   PHILLIPS-LANGLEY   Thomas   102771      NORTH WEST 
 27   MULCAHY   Isaac   108693      SOUTH WEST 
 28   HARDIE   Alexander   112808      SOUTHERN 
 29   FINCH   Samuel Marc Leonard   101543      SOUTHERN 
 30   BURNHAM   Edward   127396      SOUTH WEST 
 31   BOLTON   Alex   95407      YORKSHIRE 
 32   CAFFREY   Patrick Edward Joseph   124134      SOUTHERN 
 33   KUZNETSOV   Nikita   113325      LONDON 
 34   GALLIMORE-TALLEN   Will   118267      WEST MIDLANDS 
 35   LEIMKUHLER   Oskar   111035      SCOTLAND EAST 
 36   SMITH   Samuel   117995      NORTH WEST 
 37   BULL   Greg   127425      YORKSHIRE 
 38   BRAMWELL   Jack   109099      EAST MIDLANDS 
 39   RAWSON   Joseph   100865      SOUTH EAST 
 40   HOPE   David   110569      LONDON 
 41   KELLY   James   117361      SOUTHERN 
 41   TEALE   Sam   105666      WEST MIDLANDS 
 43   HUMPHREYS   Edmund   128000      NORTH EAST 
 44   AIREY   Ben   107736      WEST MIDLANDS 
 45   HOPKINS   Oliver   114457      NORTH EAST 
 46   VOYEUX   Alfred   119287      EASTERN 
 47   DANIELS   Tom   112837      EAST MIDLANDS 
 48   SAVAGE   Henry   100739      SOUTH WEST 

 
Document Engarde - 02/05/2015 15:43:02