Under 16 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 2 May 2015

Fencers (present 62)

 Seeding   Name   First name   Licence   Country   Club 
 2   DE ALMEIDA   Dominic   118267      SOUTHERN 
 7   PALLIER   Sebastian   113325      EASTERN 
 8   PAGE   James   96039      EASTERN 
 10   FARDELL   Felix   119287      EASTERN 
 11   WOOLLEY   Aidan   127425      SOUTHERN 
 12   JONES   Alexander   100865      NORTH WEST 
 13   ABRAHAMS   Matthew   117995      LONDON 
 14   LHOSTE   Oscar   105666      SOUTHERN 
 19   STEZAKER   Benjamin   114552      LONDON 
 20   ASHBY   Douggie   112075      LONDON 
 22   DEERING   Maximilian   108063      SOUTH EAST 
 24   MONNET   Sebastian   101522      SOUTH EAST 
 25   VALETTI   Luca   119940      EASTERN 
 27   JOLLEY   Isaac   124134      SOUTH EAST 
 28   HOWLETT   Edmund   112784      EAST MIDLANDS 
 29   HEAD   Connor   116853      SOUTH EAST 
 34   MCANDREW   Finlay   101817      SCOTLAND EAST 
 35   FOREY-MILLER   Jacob   114509      SOUTHERN 
 37   SACCHI-WILSON   Sebastian   95407      SOUTHERN 
 39   SUMMERFIELD   Dan   110569      EASTERN 
 40   JEROME   Matthew   110535      LONDON 
 44   MARTIN   Danny   114457      LONDON 
 45   WEEKS   Harry   101273      NORTH EAST 
 46   BROWN   Bomba   120166      EASTERN 
 51   RUTHERFORD   James   112837      EAST MIDLANDS 
 58   CROMIE   Eoghan   107736      SOUTH WEST 
 59   EHTESHAMI   Ardeshir   110943      NORTH EAST 
 70   TERRILL   James   103570.00      NORTH EAST 
 73   VERDON   Paul   127396      NORTHERN IRELAND 
 79   DAVIES   Jack   106297      WALES 
 80   WILLIAMS   Matthew   94934      WALES 
 84   WALLACE   Luke   111744      NORTHERN IRELAND 
 112   WILSON   Samuel   118856      SOUTHERN 
 113   GIRVIN   William   104246      NORTHERN IRELAND 
 118   FENYK   Anton   111035.00      NORTH EAST 
 135   BRYSON   Louis   102179      SCOTLAND CENTRAL 
 142   WHITTON   Andrew   100432      NORTH EAST 
 144   CRAIG   James   112370      NORTH WEST 
 149   ZAHRAN SEIF   El-Dien   108405      SOUTH EAST 
 151   EL AMRANI   Ibrahim   120558      YORKSHIRE 
 154   LINDEBAUM   Dennis   109099      EAST MIDLANDS 
 157   SINFIELD   Kieran         YORKSHIRE 
 159   THOMAS   Rupert   102771      LONDON 
 166   MANNING   Finn   99818      SOUTH WEST 
 169   SMITH   Tom   115025      WEST MIDLANDS 
 174   BULL   Isaac   128672      YORKSHIRE 
 186   PATON   Owen   110815      WALES 
 202   PICKERING   Oscar   101543      SOUTH EAST 
 208   PAPADOPOULOS   Alex   100739      SCOTLAND CENTRAL 
 216   DURASINOVIC   Luka   97366      EASTERN 
 230   CARPENTER   Tom   113752      JERSEY 
    BAXTER-ALLEN   Cameron   106593      SOUTH WEST 
    D'ARRIGO   Aldo   109100      SOUTH WEST 
    GARCIA   Jordan         YORKSHIRE 
    HUTTER   Bray   108594      SOUTHERN 
    LO   Marco   122925      WEST MIDLANDS 
    RAYMOND-WELLS   Tom   112808      SOUTH EAST 
    RUDZKI   Jan   105665      WEST MIDLANDS 
    SAMULSKI   Jan   108693      SCOTLAND EAST 
    TAYLOR   Freddie   101930      EAST MIDLANDS 
    WATKINS   Aidan   117361      SOUTH EAST 
    WILLIAMS   Rhys   127431      WALES 

 
Document Engarde - 5/2/2015 11:13:31 AM