Under 18 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 2 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   NICHOLAS   Kameron      SOUTHERN   5/5   21   25   qualifier 
 2   DOHERTY   Nathan      YORKSHIRE   5/5   20   25   qualifier 
 3   MINNOTT   Kamal      EASTERN   5/5   18   25   qualifier 
 4   BATES   Ben      SOUTH WEST   5/5   15   25   qualifier 
 5   O'HARA   Oscar      SOUTH EAST   4/5   14   23   qualifier 
 6   AMBELEZ   Mauro      NORTH EAST   4/5   13   24   qualifier 
 7   DE LANGE   Kieran      SOUTHERN   4/5   9   22   qualifier 
 8   WILLIAMS   Rob      SOUTH WEST   4/5   8   24   qualifier 
 9   LEWIS   Celyn      WALES   4/5   7   22   qualifier 
 9   PRIESTLEY   Ben      WEST MIDLANDS   4/5   7   22   qualifier 
 11   MOHD SETH   Imran      SOUTH WEST   4/5   6   23   qualifier 
 12   TUSHINGHAM   Sam      WALES   4/5   6   22   qualifier 
 13   FREEMAN-BIRCH   Warren      SOUTH EAST   4/5   5   20   qualifier 
 14   MILLAR   Theo      NORTHERN IRELAND   4/5   4   21   qualifier 
 15   DAVENPORT   Adam      SOUTH WEST   3/5   7   19   qualifier 
 16   GUENTHER   Aenaes      YORKSHIRE   3/5   6   21   qualifier 
 16   REYNOLDS   Scott      WEST MIDLANDS   3/5   6   21   qualifier 
 18   ARCHER   Ciaran      EASTERN   3/5   5   19   qualifier 
 19   GROSVENOR   Owen      EASTERN   3/5   4   20   qualifier 
 20   DEVITT   Ronnie      EASTERN   3/5   1   19   qualifier 
 21   KUZNETSOV   Nikita      LONDON   3/5   0   20   qualifier 
 22   SCHULTE   Max      LONDON   2/5   1   18   qualifier 
 23   APPLEYARD   Joel      EAST MIDLANDS   2/5   0   19   qualifier 
 24   EDWARDS   Owen      WALES   2/5   -1   21   qualifier 
 25   LOWN   Michael      LONDON   2/5   -1   20   qualifier 
 26   GALLIMORE-TALLEN   Will      WEST MIDLANDS   2/5   -1   18   qualifier 
 27   BULMAN   Kai      NORTH EAST   2/5   -1   16   qualifier 
 28   PHILLIPS-LANGLEY   Thomas      NORTH WEST   2/5   -2   15   qualifier 
 29   MULCAHY   Isaac      SOUTH WEST   2/5   -2   14   qualifier 
 30   HARDIE   Alexander      SOUTHERN   2/5   -3   19   qualifier 
 31   FINCH   Samuel Marc Leonard      SOUTHERN   2/5   -3   14   qualifier 
 32   BURNHAM   Edward      SOUTH WEST   2/5   -4   14   qualifier 
 33   LEIMKUHLER   Oskar      SCOTLAND EAST   2/5   -7   14   qualifier 
 34   SMITH   Samuel      NORTH WEST   2/5   -8   14   qualifier 
 35   BULL   Greg      YORKSHIRE   2/5   -9   13   qualifier 
 36   BRAMWELL   Jack      EAST MIDLANDS   1/5   -2   18   qualifier 
 37   RAWSON   Joseph      SOUTH EAST   1/5   -6   16   qualifier 
 38   HOPE   David      LONDON   1/5   -7   17   qualifier 
 39   BOLTON   Alex      YORKSHIRE   1/5   -8   13   qualifier 
 40   TEALE   Sam      WEST MIDLANDS   1/5   -8   12   qualifier 
 40   KELLY   James      SOUTHERN   1/5   -8   12   qualifier 
 42   HUMPHREYS   Edmund      NORTH EAST   1/5   -9   13   qualifier 
 43   AIREY   Ben      WEST MIDLANDS   1/5   -13   10   qualifier 
 44   CAFFREY   Patrick Edward Joseph      SOUTHERN   1/5   -14   10   qualifier 
 45   HOPKINS   Oliver      NORTH EAST   1/5   -15   8   qualifier 
 46   VOYEUX   Alfred      EASTERN   1/5   -18   6   qualifier 
 47   DANIELS   Tom      EAST MIDLANDS   0/5   -15   10   qualifier 
 48   SAVAGE   Henry      SOUTH WEST   0/5   -18   7   qualifier 

 
Document Engarde - 02/05/2015 11:38:36