Men's Epee
79th Miller-Hallett Cup
Whitgift School, London
Saturday 3rd October 2015

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   PERRY   Nick   HAVERSTOCK 
 2   SINCLAIR   Aml   BRIXTON 
 3   NICHOLS   Harrison   REDHILL REIGATE 
 3   WORMAN   Craig   BRIXTON 
 5   EDWARDS   Tom   REDHILL REIGATE 
 6   PEPLOW   Laurence   CAMBRIDGE UNIVERSITY FENCING CLUB 
 7   HAY   Chris   EXETER CITY FENCING CLUB 
 8   EAMES   Pete   LEON PAUL EPEE 
 9   HENDERSON   Matt   LEON PAUL EPEE 
 10   MORRIS   George   STOCKPORT 
 11   SCHNEIDER   Benjamin   ABINGDON 
 12   SANCHEZ-LETHEM   Paul   BRIXTON 
 13   HORNBY   Edgar   LEVALLOIS 
 14   MCGLADE   Daniel   BRIXTON 
 15   GROVER   Elliott   HAVERSTOCK 
 16   MARSH   Philip   BATH SWORD 
 17   FREWIN   James   REDHILL REIGATE 
 18   BEAUMONT   Nicholas   U/A 
 19   DOMEK   Stephen   U/A 
 20   SCRIMSHAW   Jason   REDHILL REIGATE 
 21   KERNOHAN   Hugh   HAVERSTOCK 
 21   ODGERS   James   THE KINGS SCHOOL FENCING CLUB 
 23   AVIS   Anthony   DURHAM UNIVERSITY FENCING CLUB 
 24   CROMIE   Conall   TRURO 
 25   GREALEY   William   PHIT FENCING 
 26   SOMMER   Benjamin   LANSDOWNE 
 27   JORDAN   Owen   LEON PAUL EPEE 
 28   NICHOLLS   Taran   REDHILL REIGATE 
 29   JANCA   Michal   REDHILL REIGATE 
 30   MALLETT   Neal   OXFORD UNIVERSITY 
 31   HILLIER   David   READING 
 32   ARDEN   Peter   LANSDOWNE 
 33   MAYNARD   Calum   EGHAM 
 34   CULLING   Andrew   LANSDOWNE 
 34   EAST   Will   KRFC 
 36   LAZZATI   Alessandro   HAVERSTOCK 
 37   HIGH   Rory   ABERDEEN UNIVERSITY 
 38   COLLIGNON   Nicolas   HFK 
 39   PRIOR   Cameron   GRAVESHAM 
 40   ROCKS   Christopher   SHETLAND FC 
 41   THOMSON   Campbell   OXFORD UNIVERSITY 
 42   LIM   Justin   HAVERSTOCK 
 43   GYLLENHOFF   Anders   DIF SWEDEN 
 44   MILLER   Will   EASTBOURNE 
 45   TAYLOR   Chris   LIVERPOOL 
 46   HOFFMANN   Tom   DINGWALL FENCING CLUB 
 47   CLARKE   Christopher   HAVERSTOCK 
 48   TOOLIS   Thomas   PENTATHLON GB 
 49   CAFARO   Jack   LLANTWIT MAJOR 
 50   GIOVANNONE   Alessandro   WARWICK SCHOOL 
 51   EDWARDS   Owen   WREXHAM 
 52   EDWARDS   Alex   REDHILL REIGATE 
 53   HESSLING OSCARSON   Simon   DIF SWEDEN 
 54   DOBIE   Nick   READING 
 54   RUSSELL   James Euan   ROYAL TUNBRIDGE WELLS 
 56   CHRISP   Tom   WINGERWORTH 
 57   SALLONS   Alexander   PLYMOUTH UNIVERSITY 
 58   STURGEON   William   HAVERSTOCK 
 59   WOODLEY   Will   MILLFIELD 
 60   STEINER   Adam   LONDON FENCING CLUB 
 61   MYATT   James   PENTATHLON GB 
 61   STANSFIELD   Felix   READING 
 63   MACPHERSON   Steven   GRAVESHAM 
 64   MACLENNAN   Robert   ABINGDON 
 65   ROBINSON   Peter   READING 
 66   WEST   Howard   LTFC 
 67   SHEVELEW   David   HAVERSTOCK 
 68   COOPER   Matthew   WINGERWORTH 
 69   CARPENTER   George   WESSEX BLADES 
 69   DAVENPORT   Robin   SCARAMOUCHE 
 71   DE BURGH   Etienne   SALLE GADASKI 
 72   SELLS   Alexander   PLYMOUTH 
 73   AUSTEN   Ross   ST MICHELS GILDE 
 74   MOULTON   Gavin   STREATHAM 
 75   PECK   Harry   BRIXTON 
 76   COOK   Noah   HAVERSTOCK 
 77   GARDNER   Aaron   CRAWLEY SWORD 
 77   POLLARD   Anton   HAVERSTOCK 
 79   WEINIUS   Gustaf   DIF SWEDEN 
 80   BOYLE   Sam   TSCA 
 81   PARTRIDGE   George   HUNTINGDONSHIRE 
 82   VALLECER   Shakespeare   SALLE GADASKI 
 83   JONES   Luke   REDHILL REIGATE 
 84   AYANWALE   Kola   BEXLEY 
 84   STEVENS   Joshua   GLASTONBURY 
 86   PEARCE   Tim   WREKIN SWORD 
 87   MAY   Joseph   TEAM NEWCASTLE 
 88   DU PREE-THOMAS   Piers   PLYMOUTH 
 88   EDWARDS   Theo   OPS EPEE 
 90   SKINGLE   Thomas   HAVERSTOCK 
 91   CLEWETT   David   WINGERWORTH 
 91   ROBINSON   Andrew   TRURO 
 93   STIGANT   Devlin   REDHILL REIGATE 
 94   RICHARDS   Huw   HAVERSTOCK 
 95   WALKER   Paul   BEXLEY 
 96   KURZ JORDAN   Max   HAVERSTOCK 
 97   DICKSON   Thomas   TEAM NEWCASTLE 
 98   ALI   Idiris   U/A 
 99   ALEXANDER   Daniel   STOCKPORT 
 100   DEGORCE   Aurelien   ESCRIME ACADEMY 
 101   BALKENHOL   Lennart   UNIVERSITY OF SUSSEX FENCING CLUB 
 102   PAUL   Dominic   STOCKPORT 
 103   KEPPIE   Matt   WINGERWORTH 
 104   RICHARDSON   Mark   WIMBLEDON 
 105   ORGE   Alp   SALLE TEMPEST 
 106   SMITH   Conor   BEXLEY 
 107   HARDING   Tim   REDHILL REIGATE 
 108   WAKE   James   HYMERS COLLEGE 
 109   TOWNSON   Paul   CADS 
 110   BULLOCK   Jonathan   NORTHUMBRIA 
 111   STIGANT   Liam   REDHILL REIGATE 
 111   SHAHRANI   Shazamin   SUSSEX UNIVERSITY 
 113   BLACKMORE   Noah   IMPERIAL COLLEGE 
 114   BLACKMORE   Seth   RGS HIGH WYCOMBE 
 115   HOPE   Oliver   THE KINGS SCHOOL FENCING CLUB 
 116   CHANG   Bin   LONDON FENCING CLUB 
 117   OSBALDESTON   William   TRURO 
 118   REYNOLDS   Jake   WARWICK SCHOOL 
 118   GEORGE   Ieuan   BATH SWORD 
 120   SMYTHE   Daniel   THE KINGS SCHOOL FENCING CLUB 
 121   TODD   Glenn   HAVERSTOCK 
 121   HOPE   Arran   THE KINGS SCHOOL FENCING CLUB 
 123   BREEDON   Joseph   ACTIV8 
 124   MEREDITH-DAVIES   William   CARDIFF 
 124   HARVEY   Connor   ACTIV8 
 124   NOBLE   Fletcher   WINGERWORTH FENCING CLUB 
 127   WAKE   Allan   HARROGATE 

 
Document
engarde-escrime - 05/10/2015 08:42:40
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently