MenÕs Epee

Rank

Name

Club

Nation

1

RIDLEY Sam

TEAM NEWCASTLE

GBR

2

WILLIS Scott

TRURO

GBR

3

ANWYL Chris

UNIVERSITY OF LANCASTER

GBR

3

SPICER Tristan

TEAM NEWCASTLE

GBR

5

BARKER Chris

STOCKPORT

GBR

6

STUART Joshua

UNIVERSITY OF LEEDS

GBR

7

GREEN David

STOCKPORT

GBR

8

SZELIES Julian

FS GUMMERSBACH

GER

9

BLUCK David

CHESHIRE

GBR

10

POCOCK Matt

WALLACE

GBR

11

BLUCK Martin

CHESHIRE

GBR

12

SMITH Jason

BOLTON

GBR

13

PARRY David

LANCASHIRE SWORD

GBR

14

PHILIPS-LANGLEY Thomas

NORTHWICH

GBR

15

GALLIMORE-TALLAN Will

FOUR OF CLUBS

GBR

16

FORRESTER Stephen

STOCKPORT

GBR

17

FENTON Mark

LANCASHIRE SWORD

GBR

18

BAKER Paul

LIVERPOOL

GBR

19

KITE Lee

BOLTON

GBR

20

RANDALL Jason

FOUR OF CLUBS

GBR

21

MCINTYRE Lewis

FOUR OF CLUBS

GBR

22

MILLEN Angus

FOYLE

GBR

23

ROBINSON Andrew

FOUR OF CLUBS

GBR

24

UZGIDIS Osman

FS GUMMERSBACH

GER

25

BUCHMANN Herman

FS GUMMERSBACH

GER

26

COLEMAN Daniel

UNIVERSITY OF LANCASTER

GBR

27

RILEY Kevan

PRESTON

GBR

28

PLANT Alastair

UNIVERSITY OF LEEDS

GBR

29

WESTLEY Phillip

NORTH TAMAR FC

GBR

30

VAN GEMEREN Evert

WINGERWORTH

GBR

31

IDERIS Rifhan

UNIVERSITY OF LANCASTER

GBR

32

HILL Chris

BOLTON

GBR

 

 

Best Cadet

BLUCK Martin

 

 

Best Veteran

SPICER Tristan

 

MenÕs Foil

Rank

Name

Club

Nation

1

ALEXANDER David

NOTTINGHAM CAVALIERS

GBR

2

CORLETT Thomas

SALLE KISS

GBR

3

KENNEA Paul

NOTTINGHAM CAVALIERS

GBR

3

PHILIPS-LANGLEY Thomas

NORTHWICH

GBR

5

BLACKWELL Simon

LOUGHBOROUGH STUDENTS

GBR

6

DIFRANCESCO Hugo

ACADEMY

GBR

7

DAVIS Jack

WREXHAM

GBR

8

BUCHMANN Herman

FS GUMMERSBACH

GER

9

UZGIDIS Osman

FS GUMMERSBACH

GER

10

WESTLEY Phillip

NORTH TAMAR FC

GBR

11

SZELIES Julian

FS GUMMERSBACH

GER

12

SENIUK Roman

TRAFFORD

GBR

13

FORRESTER Stephen

STOCKPORT

GBR

14

MCINTYRE Lewis

FOUR OF CLUBS

GBR

 

 

Best Cadet

PHILIPS-LANGLEY Thomas

 

 

Best Veteran

KENNEA Paul

 

MenÕs Sabre

Rank

Name

Club

Nation

1

COLEMAN Alex

UNIVERSITY OF LEEDS

GBR

2

MARTLAND Peter

BOLTON

GBR

3

WANG Henry

MARSHALL

GBR

3

TULLY Jacob

MARSHALL

GBR

5

BYRNE Kieran

ASHTON

GBR

6

GRAHAM Oliver

LIVERPOOL

GBR

7

LINDLEY Thomas

MARSHALL

GBR

8

THORNLEY Andrew

MARSHALL

GBR

9

NOBLE Tim

LEEDS

GBR

10

GIBSON Nathan

UNIVERSITY OF HUDDERSFIELD

GBR

11

WESTHEAD Joe

MARSHALL

GBR

12

GRUNDY Sam

ASHTON

GBR

13

BROADHEAD Richard

UNIVERSITY OF HUDDERSFIELD

GBR

14

TUPMAN Ryan

MARSHALL

GBR

 

 

Best Cadet

TULLY Jacob

 

 

Best Veteran

THORNLEY Andrew

 

WomenÕs Epee

Rank

Name

Club

Nation

1

GREETHAM Sadie

HARROGATE

GBR

2

LANDAHL Donna

FOUR OF CLUBS

GBR

3

AKERS Eleanor

U/A

GBR

3

STANLEY Abigail

FOUR OF CLUBS

GBR

5

ARCHER Jessica

WEST LANCS

GBR

6

WESTLEY Susan

NORTH TAMAR FC

GBR

 

 

Best Cadet

STANLEY Abigail

 

 

Best Veteran

WESTLEY Susan

 

WomenÕs Foil

Rank

Name

Club

Nation

1

TAYLOR Beatrice

ACADEMY

GBR

2

HARRIS Kate

LOUTH

GBR

3

ARCHER Kati

WEST LANCS

GBR

3

REGNART-BUTLER Eleanor

WREXHAM

GBR

5

FRANCIS Raelle

ACADEMY

GBR

6

CHINN Liz

PRESTON

GBR

7

DE LARGE Kim

LOUTH

GBR

8

COUZOFF Amalia

ACADEMY

GBR

9

SPRUCE Katie

NORTHWICH

GBR

10

DCACCIA Correna

HARROGATE

GBR

11

GRIFFITHS Jenna

RADCLIFFE SWORD

GBR

12

HOLLER Saskia

FS GUMMERSBACH

GER

 

 

 

 

 

Best Cadet

REGNART-BUTLER Eleanor

 

 

Best Veteran

HARRIS Kate

 

WomenÕs Sabre

Rank

Name

Club

Nation

1

SANGER Kevanne

UNIVERSITY OF BANGOR

GBR

2

STRIHA Alina

UNIVERSITY OF LEEDS

GBR

3

GRIMSLEY Helen

UNIVERSITY OF KENT

GBR

3

BAXTER Claudia

LEEDS

GBR

5

GRANT Adrianne

UNIVERSITY OF LIVERPOOL

GBR

6

KEOGH Lynn

ASHTON

GBR

7

AKERS Eleanor

U/A

GBR

8

WHITE Niamh

RIVINGTON PARK

GBR

 

 

 

 

 

Best Cadet

WHITE Niamh

 

 

Best Veteran

BAXTER Claudia