Women's Epée
Beazley British Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 18 April 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   RADFORD   Amy      MALVERN HILLS SWORD   6/6   17   30   qualifier 
 2   LAWRENCE   Hannah      WINGERWORTH   5/5   13   25   qualifier 
 3   LAWRENCE   Corinna      CHELSEA   5/5   12   25   qualifier 
 4   BOTTOMS   Lindsay      SALLE TEMPEST   5/5   8   25   qualifier 
 5   MATTHEWS   Abbi      HARROGATE   4/5   10   22   qualifier 
 6   WAKEFIELD   Rebecca      HEREFORDSHIRE   4/5   9   21   qualifier 
 7   OSBALDESTON   Jess      TRURO   4/6   7   28   qualifier 
 8   CROOK   Jayne      WINGERWORTH   4/6   7   23   qualifier 
 9   NESBITT   Hannah      LEON PAUL FENCING CENTRE   4/6   5   27   qualifier 
 10   POWELL   Elisabeth         3/5   4   20   qualifier 
 10   LAWSON   Danielle      STOURPORT   3/5   4   20   qualifier 
 12   HENSON   Julie      NORFOLK   3/5   3   22   qualifier 
 13   DACK   Helen      LASZLO   3/5   3   21   qualifier 
 13   JARROLD   Heather      COLCHESTER & DISTRICT   3/5   3   21   qualifier 
 15   SUMMERS   Georgina      MALVERN HILLS SWORD   3/5   2   19   qualifier 
 16   MCCORMACK   Amelia      OPS EPEE   3/5   2   18   qualifier 
 17   GUNDRY   Jessica      TRURO   3/5   1   21   qualifier 
 17   STEINER   Christine      HAVERSTOCK   3/5   1   21   qualifier 
 19   FANNON   Beatrice      CARDIFF   3/5   0   17   qualifier 
 20   SILK   Denise      WATFORD   3/5   -3   17   qualifier 
 21   COHEN   Mary      BEAUVAIS   2/5   2   22   qualifier 
 22   SMITH   Katrina      TRURO   2/5   0   20   qualifier 
 23   HUGHES   Samantha      READING   2/5   -1   16   qualifier 
 24   TURLEY   Alix      HEREFORDSHIRE   2/5   -2   20   qualifier 
 25   HILLIER   Verity      READING   2/5   -3   18   qualifier 
 26   LANCEY   Stella      CARDIFF   2/5   -4   15   qualifier 
 27   SUMMERS   Charlotte      MALVERN HILLS SWORD   2/5   -5   18   qualifier 
 28   HULL   Nicola      DREAM   2/5   -5   15   qualifier 
 29   HOWSER   Kate      OPS EPEE   2/5   -6   17   qualifier 
 30   CONNER   Rachel      LASZLO   2/6   0   22   qualifier 
 31   GREETHAM   Sadie      HARROGATE   1/5   -7   14   qualifier 
 32   VARLEY   Jessica      OPS EPEE   1/6   -18   11   qualifier 
 33   MAYLE   Rebecca      READING   0/5   -9   16   qualifier 
 34   ONIYE   Margarette      HAVERSTOCK   0/5   -10   15   qualifier 
 35   SHEFFIELD   Laura      BRIXTON   0/5   -11   14   qualifier 
 35   STONE   Gillian      HARROGATE   0/5   -11   14   qualifier 
 37   MASON   Mariette      COLCHESTER & DISTRICT   0/6   -18   12   qualifier 

 
Document Engarde - 18/04/2015 11:46:41