Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   KISS   Daniel      SALLE KISS FENCING CLUB   6/6   25   30   qualifier 
 2   PAGE   James      NEWHAM SWORDS   6/6   24   30   qualifier 
 2   LOZOVIK   Alan      NEWHAM SWORDS   6/6   24   30   qualifier 
 4   DE ALMEIDA   Dominic      FIGHTING FIT FENCING CLUB   5/5   20   25   qualifier 
 5   MESNAGER   Valentin      CEW BELGIUM   6/6   19   30   qualifier 
 6   FARDELL   Felix      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB   6/6   18   30   qualifier 
 7   DOHERTY   Nathan      SHEFFIELD BUCCANEERS   5/5   16   23   qualifier 
 8   PRIESTLEY   Ben      TEAM MELIA   6/6   15   30   qualifier 
 9   O'HARA   Oscar      CHICHESTER FENCING CLUB   5/5   14   25   qualifier 
 10   MINOTT   Kamal      NEWHAM SWORDS   5/6   20   29   qualifier 
 11   FEASTER   John      MALVERN HILLS SWORD FENCING   5/6   17   29   qualifier 
 12   LEWIS   Celyn      RUSSELL SWORDS   5/6   14   26   qualifier 
 13   MILLAR   Theo      RBAI   5/6   10   25   qualifier 
 14   MAHY   Jacob      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   5/6   9   26   qualifier 
 15   PALLIER   Sebastian      ACTIV 8   4/5   12   24   qualifier 
 16   BULMAN   Kai Ellis      LASZLO   4/5   12   23   qualifier 
 17   PHILLIPS-LANGLEY   Thomas      DUNES   4/5   10   21   qualifier 
 18   HAYNES   Gabriel      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   4/5   5   19   qualifier 
 19   BIRD   Harry      SALLE BOSTON   4/6   14   27   qualifier 
 20   HOWLETT   Edmund      ARNOLD & CARLTON SWORD CLUB   4/6   13   25   qualifier 
 21   DE LANGE   Kieran      SALLE OXON   4/6   8   26   qualifier 
 22   JONES   Alexander      SALLE KISS FENCING CLUB   4/6   8   24   qualifier 
 23   BECK   Alexander      FIGHTING FIT FENCING CLUB   4/6   7   26   qualifier 
 24   DALL'ASEN   Matthew      UNATTACHED   4/6   7   23   qualifier 
 25   BATES   Ben      BATH SWORD CLUB   4/6   6   26   qualifier 
 26   COLLINS   Laurie      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   4/6   5   23   qualifier 
 27   LEWIS   Rory      BATTERSEA FENCING CLUB   4/6   4   23   qualifier 
 28   WOOLLEY   Aidan      FIGHTING FIT FENCING CLUB   4/6   2   23   qualifier 
 29   ABRAHAMS   Matthew      THE LANSDOWNE FENCING CLUB   3/5   9   22   qualifier 
 29   ARCHER   Ciaran      CAMBRIDGE SWORD   3/5   9   22   qualifier 
 31   DEAMER   Euan      CRAWLEY SWORD CLUB   3/5   6   20   qualifier 
 32   FINCH   Samuel Marc Leonard      FIGHTING FIT FENCING CLUB   3/5   5   21   qualifier 
 33   HEAD   Connor      WHITGIFT   3/5   5   18   qualifier 
 34   WILLIAMS   Robert      BATH SWORD CLUB   3/5   3   20   qualifier 
 35   NICHOLAS   Kameron      NEWHAM SWORDS   3/5   3   19   qualifier 
 36   ATKIN   Samuel      HYMENS COLLEGE   3/5   3   17   qualifier 
 36   JOLLEY   Isaac      CHICHESTER FENCING CLUB   3/5   3   17   qualifier 
 38   SAVILLE-FERGUSON   Comrie      SALLE HOLYROOD   3/6   3   23   qualifier 
 39   DEERING   Maximilian      SALLE BOSTON   3/6   3   22   qualifier 
 40   STEWART   Jacob      SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   3/6   1   23   qualifier 
 41   GROSVENOR   Owen      ST ALBANS FENCING CLUB   3/6   -1   19   qualifier 
 42   CROMIE   Eoghan      TRURO   3/6   -2   18   qualifier 
 43   AUSTIN   Kiron      DRAGON   3/6   -3   20   qualifier 
 44   SAVAGE   Henry      WELLINGTON SWORDS   3/6   -5   18   qualifier 
 45   DOUGLAS   Jack      WALLACE FENCING ACADEMY   2/5   1   18   qualifier 
 46   SUMMERFIELD   Dan      DRAGON   2/5   -3   15   qualifier 
 47   WAKEMAN   Alex      SHEFFIELD BUCCANEERS   2/5   -4   17   qualifier 
 48   LISSMANN   Robert      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   2/5   -5   14   qualifier 
 49   SPARKES   Adam      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   2/5   -6   13   qualifier 
 50   NASH   Thomas      WELLINGTON SWORDS   2/5   -7   14   qualifier 
 51   RIZVI   Thomas      ROYAL GRAMMAR SCHOOL HIGH WYCOMBE   2/6   0   23   qualifier 
 52   PRICE   William      SAXON FENCING CLUB   2/6   -4   20   qualifier 
 53   JOLLEY   Alex      CHICHESTER FENCING CLUB   2/6   -5   20   qualifier 
 54   HARDIE   Alexander      OXFORD FENCING CLUB   2/6   -6   21   qualifier 
 55   KING   Stephen      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   2/6   -6   16   qualifier 
 56   VOYEUX   Alfred      ACADEMY   2/6   -7   17   qualifier 
 57   GERLACH   Robin      CAMBRIDGE SWORD   2/6   -10   15   qualifier 
 58   HALL   James      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   2/6   -15   12   qualifier 
 59   BOLTON   Alexander      DONCASTER FENCING CLUB   1/5   -2   19   qualifier 
 60   DURKAN   Sebastian      THREE RIVERS YOUNG BLADES   1/5   -8   14   qualifier 
 61   JUNG   Jimmy      ACADEMY   1/5   -10   10   qualifier 
 62   SACCHI WILSON   Sebastian      FIGHTING FIT FENCING CLUB   1/5   -11   13   qualifier 
 63   THANTHULAGE   Janith      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   1/5   -15   9   qualifier 

 
Document Engarde - 2/8/2014 12:48:18 PM