Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   WHELAN   Roo      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   5/5   17   25   qualifier 
 2   WORMAN   Craig      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   5/5   15   25   qualifier 
 3   SANCHEZ-LETHEM   Paul      BRIXTON FENCING CLUB   5/5   12   25   qualifier 
 3   PECK   Harry      BRIXTON FENCING CLUB   5/5   12   25   qualifier 
 5   STIGANT   Devlin      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   5/5   9   24   qualifier 
 6   CURRAN JONES   Tomas      BRIXTON FENCING CLUB   5/6   16   29   qualifier 
 7   GROVER   Elliott      HAVERSTOCK FENCING CLUB   5/6   4   24   qualifier 
 8   NICHOLS   Harrison      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   4/5   13   24   qualifier 
 9   HORNBY   Edgar      MALVERN HILLS SWORD FENCING   4/5   8   23   qualifier 
 10   EDWARDS   Theo      OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE CLUB   4/5   5   24   qualifier 
 11   GREALEY   William      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   4/5   5   23   qualifier 
 12   HUGHES   Andrew      ELTHAM COLLEGE   4/5   5   22   qualifier 
 13   JORDAN   Owen      FRISBY FENCERS   4/5   4   22   qualifier 
 14   HARVEY   Thomas William      TRURO FENCING CLUB   4/5   3   20   qualifier 
 15   SINCLAIR   Aml      BRIXTON FENCING CLUB   4/6   9   24   qualifier 
 16   BEAUMONT   Nicholas      KINGS RECREATION CENTRE FENCING CLUB   4/6   6   27   qualifier 
 17   PRIOR   Cameron      GRAVESHAM FENCING CLUB   4/6   5   24   qualifier 
 18   EDWARDS   Alexander      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   4/6   4   27   qualifier 
 19   DICKSON   Thomas      TEAM NEWCASTLE   4/6   1   24   qualifier 
 20   STURGEON   William      HAVERSTOCK FENCING CLUB   3/5   8   22   qualifier 
 21   PEPLOW   Laurence      GUILDFORD FENCING CLUB   3/5   3   22   qualifier 
 22   MORRIS   George      STOCKPORT   3/5   2   18   qualifier 
 23   BRADLEY   Samuel      CLUB ESCRIME WINCHESTER   3/5   1   23   qualifier 
 24   SCHNEIDER   Benjamin      ABINGDON FENCING CLUB   3/5   1   20   qualifier 
 25   MCGLADE   Daniel      BRIXTON FENCING CLUB   3/5   1   18   qualifier 
 26   MORTON   Sebastian      GUILDFORD FENCING CLUB   3/5   -1   18   qualifier 
 27   STEVENS   Joshua      GLASTONBURY   3/5   -3   19   qualifier 
 28   CHRISTIE   Edward      REGENT FENCING CLUB   3/6   3   24   qualifier 
 29   STUART   Jamie      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   3/6   -4   23   qualifier 
 30   SELLS   Alexander      PLYMOUTH FENCING CLUB   2/5   1   22   qualifier 
 31   HOFFMANN   Thomas      DINGWALL FC   2/5   1   21   qualifier 
 32   DEAN   Charles      TRURO FENCING CLUB   2/5   1   20   qualifier 
 33   SMITH   Hugo      THE KINGS SCHOOL   2/5   0   20   qualifier 
 34   BOYLE   Samuel      TSCA SWORDS FENCING CLUB   2/5   0   19   qualifier 
 35   MCCABE   Killian      INVICTA FENCING CLUB   2/5   0   17   qualifier 
 36   MYERS   Joshua      FRISBY FENCERS   2/5   -1   19   qualifier 
 36   HOPE   Arran      THE KINGS SCHOOL   2/5   -1   19   qualifier 
 38   SWINBANK   Felix      WINGERWORTH FENCING CLUB   2/5   -2   18   qualifier 
 39   RUSSELL   James Euan      SURREY SWORDS FENCING CLUB   2/5   -4   18   qualifier 
 40   MALE   James      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   2/5   -4   17   qualifier 
 41   MANSON   Justin      ESCRIME ACADEMY   2/6   -7   19   qualifier 
 42   HELLINGS   Joshua      PLYMOUTH FENCING CLUB   1/5   -5   18   qualifier 
 43   WILLIAMS   Callum      SALLE OXON   1/5   -5   17   qualifier 
 44   EAST   Will      KRFC   1/5   -9   15   qualifier 
 45   CUMMINS   Ryan      REGENT FENCING CLUB   1/5   -9   11   qualifier 
 46   BLUCK   Martin      ASHTON FENCING CENTRE   1/5   -11   13   qualifier 

 
Document Engarde - 2/9/2014 12:41:28 PM