Under 12 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Monday 4 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   BRIGGS   Jamie      SOUTH EAST   6/6   24   30   qualifier 
 2   STRANGE   Oliver      LONDON   6/6   23   30   qualifier 
 3   KUBA   Vencel      SOUTH EAST   5/5   20   25   qualifier 
 4   JARVIE   Lachlan      SOUTH EAST   5/5   19   25   qualifier 
 5   ROCCATO   Francesco      SOUTH EAST   5/6   19   29   qualifier 
 6   TAKLE   Douglas      SOUTH EAST   5/6   18   27   qualifier 
 7   HOWARTH   Oliver      WALES   5/6   17   26   qualifier 
 8   RHYS POLLITT   Rafael      SOUTHERN   5/6   16   29   qualifier 
 9   HAYNES   Jacob      EASTERN   5/6   14   29   qualifier 
 10   HOME   Alex      NORTH WEST   5/6   14   26   qualifier 
 11   KLOSS   James      WALES   5/6   13   25   qualifier 
 12   DANIEL   Dylan      EASTERN   5/6   12   28   qualifier 
 13   WILLS   George      LONDON   5/6   12   26   qualifier 
 14   KEYES   Alexander      LONDON   5/6   9   26   qualifier 
 15   BROUGHTON   Wilf      YORKSHIRE   4/5   15   22   qualifier 
 16   EL-SAIE   Zayd      LONDON   4/6   12   27   qualifier 
 17   BLAIR   Joseph      YORKSHIRE   4/6   12   25   qualifier 
 18   CUNIBERTI   Sebastiano      LONDON   4/6   8   27   qualifier 
 19   SACHEE   Hassan      LONDON   4/6   6   25   qualifier 
 20   BARBOUR   Rhys      SCOTLAND CENTRAL   4/6   6   24   qualifier 
 21   SIMMONDS   Benjamin      SOUTHERN   4/6   5   24   qualifier 
 22   ZOMBORY-MOLDOVAN   Felix      SOUTHERN   4/6   5   23   qualifier 
 23   ROBBINS   Charlie      SOUTHERN   4/6   5   22   qualifier 
 24   MACKENZIE   Fergus      SOUTH WEST   4/6   3   21   qualifier 
 25   WILLIAMS   Nicholas      YORKSHIRE   4/6   2   25   qualifier 
 26   DONAGHUE   Joe      SCOTLAND WEST   3/5   6   20   qualifier 
 27   BRINCKLOW   Alexander      EASTERN   3/5   2   18   qualifier 
 28   SHEPHERD   Ellis      WEST MIDLANDS   3/5   -3   13   qualifier 
 29   KAMSTRA   Leo      SOUTH EAST   3/6   7   22   qualifier 
 30   CUPPER   Alexander      WEST MIDLANDS   3/6   6   25   qualifier 
 31   STENBECK-SCHIAVO   Dario      LONDON   3/6   6   20   qualifier 
 32   SCOTT PAYNE   Edward      SOUTHERN   3/6   5   27   qualifier 
 33   BEAMISH   Eddie      SCOTLAND CENTRAL   3/6   5   22   qualifier 
 34   O'CONNELL   Morgan      LONDON   3/6   4   20   qualifier 
 35   GUIGNIER   Romain      WEST MIDLANDS   3/6   3   18   qualifier 
 36   COURTNEY   Jack      SOUTH WEST   3/6   1   21   qualifier 
 37   ASHDOWN   Flinn      EASTERN   3/6   -1   19   qualifier 
 38   SMYTH   Ethan      NORTH WEST   3/6   -2   21   qualifier 
 39   HARPER   Justin      SOUTH EAST   3/6   -3   21   qualifier 
 39   ELSWORTH   Jack      EASTERN   3/6   -3   21   qualifier 
 41   SWAINSON   Owen      WALES   3/6   -4   17   qualifier 
 42   LUTHER- PAYNE   Salvador      SOUTH WEST   3/6   -5   19   qualifier 
 43   MAY   Daniel      EAST MIDLANDS   3/6   -7   16   qualifier 
 44   REED   Benjamin      EASTERN   3/6   -9   18   qualifier 
 45   ZAZO   Ethan      LONDON   2/5   -3   15   qualifier 
 46   MILLS   Arthur      LONDON   2/5   -5   11   qualifier 
 47   JUDGE   Alex      YORKSHIRE   2/6   -2   21   qualifier 
 48   EDE   Samuel      SOUTHERN   2/6   -7   17   qualifier 
 49   HOUGHTON   Benjamin      NORTH WEST   2/6   -7   15   qualifier 
 50   COLSON   Thibault      WEST MIDLANDS   2/6   -8   13   qualifier 
 51   CHEHABEDDINE   M. Jad      LONDON   2/6   -9   15   qualifier 
 52   CHILDS   Barnaby      EAST MIDLANDS   1/5   -8   12   qualifier 
 53   EDGECLIFFE-JOHNSON   Frederick      SOUTHERN   1/5   -11   10   qualifier 
 54   JAMES   Jack      WEST MIDLANDS   1/5   -17   6   qualifier 
 55   HALLS   Rowan      SOUTH EAST   1/6   -9   18   qualifier 
 56   CLARK   Fraser      NORTH WEST   1/6   -11   16   qualifier 
 57   RANCE   Joseph      EASTERN   1/6   -13   13   qualifier 
 58   CAWLEY   Oliver      JERSEY   1/6   -14   13   qualifier 
 59   HO   Ian      EASTERN   1/6   -16   12   qualifier 
 60   STEER   Ethan      WALES   1/6   -17   12   qualifier 
 61   CHILLINGWORTH   Max      EAST MIDLANDS   1/6   -18   11   qualifier 
 61   MANSFIELD-NJIE   Samaram      SOUTH WEST   1/6   -18   11   qualifier 
 63   CHENG   Mike      NORTH EAST   0/5   -15   9   qualifier 
 64   CARMICHAEL   James      NORTHERN IRELAND   0/6   -16   14   qualifier 
 65   EHTESHAMI   Kasra      NORTH EAST   0/6   -21   9   qualifier 
 66   SMITHIES   Nathaniel      NORTH EAST   0/6   -22   8   qualifier 
 67   KAVANAGH-DICK   Thomas      NORTHERN IRELAND   0/6   -24   6   qualifier 
 68   MURRAY   Benedict      EAST MIDLANDS   0/6   -26   4   qualifier 

 
Document Engarde - 5/4/2015 11:33:31 AM