Under 16 Boys' Epée
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   RUSSELL   James Euan      SOUTHERN   6/6   23   30   qualifier 
 2   SELLS   Alexander      SOUTH WEST   5/5   15   25   qualifier 
 3   DICKINSON   Matthew      NORTH EAST   6/6   14   30   qualifier 
 4   HELLINGS   Josh      SOUTH WEST   5/5   8   25   qualifier 
 5   KIPIANI   Edisher      LONDON   5/6   10   24   qualifier 
 6   MORRIS   George      WALES   4/5   11   23   qualifier 
 7   BELOT   Antoine      LONDON   4/5   10   24   qualifier 
 8   MCKENDRY   Fergus      SOUTH WEST   4/5   9   24   qualifier 
 9   MACLENNAN   Robert      SOUTHERN   4/5   9   23   qualifier 
 10   TEMPORAL DARELL   Michael      SOUTHERN   4/5   7   18   qualifier 
 11   ELLIOTT   Robin      SOUTH EAST   4/5   6   23   qualifier 
 12   EAST   Will      SOUTH EAST   4/5   5   23   qualifier 
 13   CAREY   Patrick      EAST MIDLANDS   4/6   12   27   qualifier 
 14   PAUL   Dominic      NORTH WEST   4/6   5   24   qualifier 
 15   DENELEY   Liam      EAST MIDLANDS   4/6   1   23   qualifier 
 16   VERDON   Paul      NORTHERN IRELAND   3/5   7   22   qualifier 
 17   SHEPHERD   Billy      YORKSHIRE   3/5   6   22   qualifier 
 18   DEGORCE   Aurelien      LONDON   3/5   4   20   qualifier 
 18   MICHELL   Richard      NORTH WEST   3/5   4   20   qualifier 
 20   GARCIA-HINOJAL   Beltran      EAST MIDLANDS   3/5   3   21   qualifier 
 21   JONES   Luke      SOUTH EAST   3/5   1   18   qualifier 
 22   HEAD   Connor      SOUTH EAST   3/5   0   19   qualifier 
 23   GIRVIN   William      NORTHERN IRELAND   3/6   5   23   qualifier 
 24   CROMIE   Eoghan      SOUTH WEST   3/6   2   23   qualifier 
 25   MARTIN   Oliver      WEST MIDLANDS   3/6   1   22   qualifier 
 26   BELL   Jack      NORTH EAST   2/5   3   20   qualifier 
 27   SILVER   Luke      EAST MIDLANDS   2/5   0   18   qualifier 
 28   HAYNES   James      YORKSHIRE   2/5   -1   20   qualifier 
 29   SAUDRAIS-HOUGH   Joseph      LONDON   2/5   -1   18   qualifier 
 30   WHITTON   Andrew      NORTH EAST   2/5   -2   17   qualifier 
 31   CARPENTER   Tom      JERSEY   2/5   -3   19   qualifier 
 32   BEGLEY-JONES   Murray      SOUTH EAST   2/5   -3   18   qualifier 
 33   FOSTER   Nathan      YORKSHIRE   2/5   -4   18   qualifier 
 34   GEORGE   Ieuan      SOUTH WEST   2/5   -4   16   qualifier 
 35   LE MAITRE   James      GUERNSEY   2/5   -5   18   qualifier 
 36   JOHNSON   Patrick      SOUTHERN   2/5   -5   13   qualifier 
 37   CARR   Christopher      SCOTLAND CENTRAL   2/5   -6   16   qualifier 
 38   BOYLE   Douglas      WEST MIDLANDS   2/5   -7   15   qualifier 
 39   HARVEY   Connor      EASTERN   2/6   0   21   qualifier 
 40   WAKE   James      YORKSHIRE   1/5   -2   18   qualifier 
 41   DU PREE-THOMAS   Piers      SOUTH WEST   1/5   -5   16   qualifier 
 42   PALMER   Harry      EAST MIDLANDS   1/5   -10   12   qualifier 
 42   PAPADOPOULOS   Alex      SCOTLAND CENTRAL   1/5   -10   12   qualifier 
 44   BREEDON   Joseph      EASTERN   1/5   -11   11   qualifier 
 45   STEEL   Thomas      WEST MIDLANDS   1/6   -17   11   qualifier 
 46   MATTHEWS   Lewis      EASTERN   1/6   -19   10   qualifier 
 47   MCCLELLAND   Calum      NORTH EAST   0/5   -12   13   qualifier 
 48   HAZLEWOOD   Iwan      WALES   0/6   -13   17   qualifier 
 49   CHENG   Mark      WEST MIDLANDS   0/5   -17   8   qualifier 
 50   SPURWAY   Richard      NORTH WEST   0/6   -24   6   qualifier 

 
Document Engarde - 03/05/2015 11:15:22