Under 18 Girls' Epée
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Monday 4 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   LAWSON   Danielle      WEST MIDLANDS   6/6   21   30   qualifier 
 2   PLANT   Bethan      SOUTH WEST   6/6   18   30   qualifier 
 3   SILVEY   Rachel      EAST MIDLANDS   6/6   16   30   qualifier 
 3   BRYSON   Kerenza      SOUTH WEST   6/6   16   30   qualifier 
 5   SHEEHAN   Zoe      SOUTHERN   5/6   14   28   qualifier 
 6   BRADLEY   Ellen      SOUTHERN   5/6   12   27   qualifier 
 7   HIDE   Victoria      NORTH EAST   4/6   14   28   qualifier 
 8   FOLLETT   Charlie      SOUTH WEST   4/6   11   27   qualifier 
 9   SNELLIN   Holly      SOUTH EAST   4/6   10   27   qualifier 
 10   MCCORMACK   Amelia      EASTERN   4/6   7   24   qualifier 
 11   RAWLINS   Katie      WALES   4/6   6   26   qualifier 
 12   HIDE   Amelia      NORTH EAST   4/6   4   25   qualifier 
 13   LITTLE   Katie      SOUTH WEST   4/6   1   21   qualifier 
 14   REDIKIN   Sarah      NORTH WEST   4/6   -2   22   qualifier 
 15   WINAND   Eleana      EASTERN   4/6   -3   18   qualifier 
 16   BERRY   Olivia      LONDON   3/6   5   24   qualifier 
 17   TURLEY   Alix      WEST MIDLANDS   3/6   4   25   qualifier 
 18   WEBB   Georgia      NORTH EAST   3/6   1   21   qualifier 
 19   KIY   Patricia      SOUTH EAST   3/6   -2   21   qualifier 
 20   HUME   Jessica      SOUTH EAST   3/6   -6   14   qualifier 
 21   GRAINGER   Ashlee Eleanor      SOUTHERN   3/6   -7   18   qualifier 
 22   BOYLE   Hannah      EAST MIDLANDS   2/6   -2   21   qualifier 
 23   POPLAWSKA   Agata      EAST MIDLANDS   2/6   -3   23   qualifier 
 24   HORNBY   Odette      SOUTHERN   2/6   -4   24   qualifier 
 25   MATHIEU   Beni      LONDON   2/6   -4   19   qualifier 
 26   BUDDEN   Grace      SOUTH WEST   2/6   -6   21   qualifier 
 27   CURZON   Sophie      WEST MIDLANDS   2/6   -7   18   qualifier 
 28   MOOR   Alexandra      EASTERN   1/6   -7   20   qualifier 
 29   RUSSEL   Polly      EAST MIDLANDS   1/6   -10   17   qualifier 
 30   BEADLE   Charlotte      SOUTH EAST   1/6   -12   16   qualifier 
 31   GITTINS   Victoria      WEST MIDLANDS   1/6   -15   13   qualifier 
 32   SHAW   Michelle      EASTERN   1/6   -16   12   qualifier 
 33   COCKER   Clare      WEST MIDLANDS   0/6   -13   15   qualifier 
 34   CRABTREE   Kelly      NORTH WEST   0/6   -19   11   qualifier 
 35   SIPAHI   Karaya      WEST MIDLANDS   0/6   -22   8   qualifier 

 
Document Engarde - 04/05/2015 13:59:58