Under 16 Boys' Epée
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Fencers (present 50)

 Seeding   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   DICKINSON   Matthew   104747      NORTH EAST 
 4   MORRIS   George   106580      WALES 
 7   RUSSELL   James Euan   111011      SOUTHERN 
 11   HELLINGS   Josh   109142      SOUTH WEST 
 14   BELOT   Antoine   100019      LONDON 
 20   SHEPHERD   Billy   114293      YORKSHIRE 
 24   BEGLEY-JONES   Murray   114562      SOUTH EAST 
 25   SELLS   Alexander   104057      SOUTH WEST 
 26   MCKENDRY   Fergus   115774      SOUTH WEST 
 30   MACLENNAN   Robert   118624      SOUTHERN 
 32   EAST   Will   110825      SOUTH EAST 
 33   WAKE   James   118908      YORKSHIRE 
 35   MICHELL   Richard   121785      NORTH WEST 
 37   DENELEY   Liam   120376      EAST MIDLANDS 
 39   HAYNES   James   111624      YORKSHIRE 
 40   HARVEY   Connor   118127      EASTERN 
 42   CAREY   Patrick   111316      EAST MIDLANDS 
 43   BREEDON   Joseph   118088      EASTERN 
 44   PAUL   Dominic   111002      NORTH WEST 
 45   JONES   Luke   106169      SOUTH EAST 
 47   GEORGE   Ieuan   108560      SOUTH WEST 
 48   CARR   Christopher   116422      SCOTLAND CENTRAL 
 54   BOYLE   Douglas   118326      WEST MIDLANDS 
 55   HEAD   Connor   103341      SOUTH EAST 
 56   DU PREE-THOMAS   Piers   111488      SOUTH WEST 
 57   BELL   Jack   114308      NORTH EAST 
 60   VERDON   Paul   115164      NORTHERN IRELAND 
 62   ELLIOTT   Robin   116016      SOUTH EAST 
 64   SAUDRAIS-HOUGH   Joseph   113392      LONDON 
 66   TEMPORAL DARELL   Michael   124329      SOUTHERN 
 67   CROMIE   Eoghan   104321      SOUTH WEST 
 112   KIPIANI   Edisher   113968      LONDON 
 119   GIRVIN   William   107955      NORTHERN IRELAND 
 126   DEGORCE   Aurelien   116162      LONDON 
 130   SILVER   Luke   107821      EAST MIDLANDS 
 147   MARTIN   Oliver   109512      WEST MIDLANDS 
 161   LE MAITRE   James   117812      GUERNSEY 
 172   CARPENTER   Tom   119595      JERSEY 
 178   FOSTER   Nathan   127393      YORKSHIRE 
 183   WHITTON   Andrew   118964      NORTH EAST 
 184   PAPADOPOULOS   Alex   120803      SCOTLAND CENTRAL 
 202   CHENG   Mark   128536      WEST MIDLANDS 
    GARCIA-HINOJAL   Beltran   123023      EAST MIDLANDS 
    HAZLEWOOD   Iwan   121946      WALES 
    JOHNSON   Patrick   107381      SOUTHERN 
    MATTHEWS   Lewis   126259      EASTERN 
    MCCLELLAND   Calum   112088      NORTH EAST 
    PALMER   Harry   111420      EAST MIDLANDS 
    SPURWAY   Richard   129358      NORTH WEST 
    STEEL   Thomas   111907      WEST MIDLANDS 

 
Document Engarde - 03/05/2015 09:37:28