Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   DEARY   William      TRURO FENCING CLUB   6/6   27   30   qualifier 
 2   CRAZE   Jamie      TRURO FENCING CLUB   6/6   20   30   qualifier 
 2   HOWES   Nicholas      SOUTH LONDON SWORDS   6/6   20   30   qualifier 
 4   DACEY   Simon      MX OAKWOOD FENCING CLUB   6/6   18   30   qualifier 
 5   WATT   Caspian      SHAKESPEARES SWORDS   6/6   16   30   qualifier 
 6   TALBOT   Henry      SHAKESPEARES SWORDS   5/6   19   28   qualifier 
 7   EDMUNDSON   Jack      SOUTH LONDON SWORDS   5/6   15   26   qualifier 
 8   MORRESI   Matteo      ESCRIME ACADEMY   5/6   13   26   qualifier 
 9   HAMILTON   Thomas Zachary      SHAKESPEARES SWORDS   5/6   11   29   qualifier 
 10   JACKSON   Thomas      SHAKESPEARES SWORDS   5/6   10   29   qualifier 
 11   VIGAR   Harry      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   5/6   7   27   qualifier 
 12   HUNKIN   Samuel      TRURO FENCING CLUB   4/6   13   28   qualifier 
 13   AMSALEM   Eden      CAMDEN FENCING CLUB   4/6   11   24   qualifier 
 14   ROONEY   Samuel      ESCRIME ACADEMY   4/6   8   26   qualifier 
 15   FOTHERBY   James      XIPHOI FENCING   4/6   8   23   qualifier 
 16   HILDER   Joseph      MX FENCING CLUB   4/6   7   23   qualifier 
 17   WOODBURN   Fraser      TRURO FENCING CLUB   4/6   6   26   qualifier 
 18   ROBINSON   Nathaniel      MX FENCING CLUB   4/6   5   26   qualifier 
 19   SAUNDERS   Awen      TRURO FENCING CLUB   4/6   3   25   qualifier 
 20   LINDSAY   Christian      CAMDEN FENCING CLUB   4/6   1   23   qualifier 
 21   DU MONT   Ben      ROOM ONE-ON-ONE   3/6   6   25   qualifier 
 22   WILSON   Benjamin      SHAKESPEARES SWORDS   3/6   3   24   qualifier 
 23   BERGNE   Achilles      CAMDEN FENCING CLUB   3/6   1   25   qualifier 
 24   LINDLEY   Thomas      MARSHALL FENCING CLUB   3/6   1   24   qualifier 
 25   LOVEDAY   Emile      COBRA FENCING CLUB   3/6   1   23   qualifier 
 26   DINES   Benjamin      ELTHAM COLLEGE FENCING CLUB   3/6   0   23   qualifier 
 27   GENTZ   Philpp      CLUB EDINBURGH   3/6   0   21   qualifier 
 28   LE MAITRE   Alexander      ROOM ONE-ON-ONE   3/6   -3   19   qualifier 
 29   DOWSE   Kieran      MX FENCING CLUB   3/6   -4   18   qualifier 
 30   BOOTE   Alexander      TRURO FENCING CLUB   3/6   -5   18   qualifier 
 31   LANGE-SMITH   Simon      REGENT FENCING CLUB   3/6   -8   19   qualifier 
 32   MITCHELL-GOUGH   Warick      WREKIN SWORD   2/6   -1   22   qualifier 
 33   COOKE   Kyle      STRATHALLAN SCHOOL FENCING CLUB   2/6   -2   21   qualifier 
 34   REDBURN   Samuel      MX FENCING CLUB   2/6   -3   22   qualifier 
 35   DAY   James      SHAKESPEARES SWORDS   2/6   -7   19   qualifier 
 36   FLORENCE   Isaac      DDRAIG WERN GWERNYFED   2/6   -8   17   qualifier 
 37   HYDE   Matthew      STRATHALLAN SCHOOL FENCING CLUB   2/6   -9   15   qualifier 
 38   DAVIES   Oscar      TRURO FENCING CLUB   1/6   -8   17   qualifier 
 39   HATELEY   Lucas      SHAKESPEARES SWORDS   1/6   -10   19   qualifier 

 
Document Engarde - 08/02/2014 13:01:13