Cadet Men's Epée
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   WHELAN   Roo      MILLFIELD   6/6   19   30   qualifier 
 2   CAFARO   Jack      LLANTWIT MAJOR   5/5   16   25   qualifier 
 3   HELLINGS   Josh      PLYMOUTH   5/5   15   25   qualifier 
 4   STIGANT   Devlin      REDHILL & REIGATE EPEE   5/6   13   29   qualifier 
 5   DICKINSON   Matthew      LASZLO'S   5/6   12   28   qualifier 
 6   STANSFIELD   Felix      READING   5/6   11   27   qualifier 
 7   BELOT   Antoine      ESCRIME ACADEMY   5/6   8   28   qualifier 
 8   HARVEY   Connor      ACTIV8   5/6   8   27   qualifier 
 9   SCHNEIDER   Benjamin      ABINGDON   4/5   11   24   qualifier 
 10   RUSSELL   James Euan      SURREY SWORDS   4/5   11   23   qualifier 
 11   MORRIS   George      STOCKPORT SWORD   4/5   10   24   qualifier 
 12   ROACH   Tarriq      BRIXTON   4/5   9   21   qualifier 
 13   COOK   Noah      COLCHESTER & DISTRICT   4/5   8   21   qualifier 
 14   STEVENS   Joshua      GLASTONBURY   4/5   4   23   qualifier 
 15   KURZ   Max      HAVERSTOCK   4/6   3   25   qualifier 
 16   DICKSON   Thomas      TEAM NEWCASTLE   4/6   -1   22   qualifier 
 17   SHEPHERD   Billy      SKIPTON   3/5   7   21   qualifier 
 18   O'DONOGHUE   Odhran      THE ROYAL TUNBRIDGE WELLS   3/5   6   21   qualifier 
 19   JORDAN   Owen      TOUCHE   3/5   5   21   qualifier 
 20   COOPER   Matthew      WINGERWORTH   3/5   4   22   qualifier 
 21   DENELEY   Liam      WINGERWORTH   3/5   2   20   qualifier 
 22   MACPHERSON   Steven      GRAVESHAM   3/5   1   21   qualifier 
 23   BEGLEY-JONES   Murray      REDHILL & REIGATE EPEE   3/6   3   24   qualifier 
 24   ANDREWS   Benjamin      PLYMOUTH   3/6   2   23   qualifier 
 25   MCKENDRY   Fergus      WELLINGTON SWORDS   3/6   1   24   qualifier 
 26   CARR   Christopher      WEST FIFE   3/6   1   22   qualifier 
 27   ROBINSON   Peter      READING   3/6   -1   22   qualifier 
 28   BREEDON   Joseph      ACTIV8   2/5   1   20   qualifier 
 29   WAKE   James      HARROGATE   2/5   0   19   qualifier 
 30   WILLCOX   Joshua      KNIGHTSBRIDGE   2/5   -1   20   qualifier 
 31   PAUL   Dominic      STOCKPORT SWORD   2/5   -2   19   qualifier 
 32   HAYNES   James      HARROGATE   2/5   -2   18   qualifier 
 33   ODGERS   James      THE KINGS SCHOOL   2/5   -4   17   qualifier 
 34   WADE   Oliver      ROOM ONE ON ONE   2/5   -6   14   qualifier 
 35   HAYDEN   Octavian      ACTIV8   2/5   -9   14   qualifier 
 36   BOYLE   Douglas      WARWICK SCHOOL   2/6   -3   21   qualifier 
 37   CAREY   Patrick      TSCA SWORDS   2/6   -4   21   qualifier 
 38   ASHFORTH   Myles      COLCHESTER & DISTRICT   2/6   -12   15   qualifier 
 39   HARDIE   Alexander      OXFORD   1/5   -7   16   qualifier 
 40   LEVER   Matthew      OPS EPEE   1/5   -8   15   qualifier 

 
Document Engarde - 14/02/2015 11:31:41