British Cadet Championships
Men's Epee
1st October 2011
EIS, Sheffield

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   GREALEY   William      TIGER SWORDS/ SURREY SWORDS 
 2   CHAN   Herman      ABINGDON FENCING CLUB 
 3   BEAUMONT   Nicholas      DUROVERNUM CITY FENCING CLUB 
 3   CURRAN JONES   Tomas      BRIXTON FENCING CLUB 
 5   WORMAN   Craig      MILLFIELD SCHOOL 
 6   GALTREY   Robert      HARROGATE FENCING CLUB 
 7   AVIS   Anthony      GUILDFORD FENCING CLUB 
 8   ATKIN   Benjamin      HYMER'S 
 9   HARVEY   Thomas William      TRURO 
 10   RIMMER   Christopher      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB 
 11   PECK   Harry      BRIXTON FENCING CLUB 
 12   PEPLOW   Laurence      RGS GUILDFORD 
 13   HYATT   Thomas      EGHAM 
 14   FARAGGI   Omri      ABINGDON FENCING CLUB 
 15   NG   Bernard      ABINGDON FENCING CLUB 
 16   TIDMARSH   Edward      BRIXTON FENCING CLUB 
 17   ANDREWS   Timothy      PLYMOUTH 
 18   BOLTON   Matt      FRISBY FENCERS 
 19   SINCLAIR   Aml      BRIXTON FENCING CLUB 
 20   MCGLADE   Daniel      LONDON THAMES FENCING CLUB 
 21   STEED   Oliver      SKIPTON FENCING CLUB 
 22   NICHOLS   Harrison      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB 
 23   BARNES   Jahmal      BRIXTON FENCING CLUB 
 23   MARSH   Anthony Keith      BATH SWORD CLUB 
 25   STIGANT   Liam      CHICHESTER FENCING CLUB 
 26   FRIIS   Alexander      LA ROCHELLE 
 26   HORNBY   Edgar      EGHAM 
 28   EDWARDS   Alexander      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB 
 29   DEGTIAREV   Pavel      CHARTERHOUSE 
 30   STEVENS   Joshua      GLASTONBURY FENCING 
 31   BARTLETT   Alexander      HYMER'S 
 32   SWINBANK   Felix      FRISBY FENCERS 
 33   MALE   James      SALLE 101 
 34   WRIGLEY   Joshua      PLYMOUTH 
 35   STUART   Jamie      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB 
 36   PARR   William      WELLINGTON SWORDS 
 37   BIRCH   George      SALLE 101 
 38   JOHNSON   William      ABINGDON FENCING CLUB 
 39   DICKSON   Thomas      NEWCASTLE FENCING CLUB 
 40   BOYLE   Samuel      SHEFFIELD BUCCANEERS 
 41   BLACKMORE   Noah      RGS HIGH WYCOMBE 
 42   PRIOR   Cameron      GRAVESHAM FENCING CLUB 
 43   HAMILTON   Nicholas      ESCRIME ACADEMY 
 44   MORRIS   George      SALLE SCIPANOVS 
 45   SIMMS-LYMN   Jay      PLYMOUTH 
 46   DEAN   Charles      TRURO 
 47   BLUCK   Martin      ASHTON FENCING CENTRE 
 48   MACKAY   Callum      WALLACE FENCING ACADEMY 
 49   HARRIS   Chris      TRURO 
 50   SMITH   Hugo      KING'S CANTERBURY 
 51   BATISTE   Blake      SARNIA SWORD CLUB 
 52   REILLY   Ahron      DUNFERMLINE FENCING CLUB 
 53   LE MARCHANT   Benjamin      SARNIA SWORD CLUB 
 54   WEATHERBY   Thomas      PLYMOUTH 
 55   DULAC   Joseph      ESCRIME ACADEMY 
 56   TRUSSARDI   Aimeric      ESCRIME ACADEMY 
 57   RILEY   Matthew      PLYMOUTH 
 58   EVBUOMWAN   Toriseju      TEAM NEWCASTLE 
 59   NIKOLAEV   Ivan      ABINGDON FENCING CLUB 
 60   ALLEN   Benjamin      SALLE 101 
 61   WHELAN   Roo      MILLFIELD SCHOOL 
 62   FARMER   Jonathan      NEW ASH GREEN 
 63   DAWSON   Jack      ABINGDON FENCING CLUB 
 64   COOPER   Ryan      CLFS 
 65   MASON   Jamie      LINLITHGOW ACADEMY 
 66   LAURENT   Alexandre      SALLE 101 
 67   CROMIE   Conall      TRURO 
 68   DOUGLAS   Jack      WALLACE FENCING ACADEMY 
 69   HOLT   Oscar      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB 

 
Document Engarde - 01/10/2011 17:07:11