Cadet Men's Foil
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   DE ALMEIDA   Dominic      FIGHTING FIT   1.000   22   30   qualifier 
 2   PAGE   James      NEWHAM SWORDS   1.000   20   30   qualifier 
 3   DEAMER   Euan      CRAWLEY SWORD   1.000   17   25   qualifier 
 4   BIRD   Harry      SALLE BOSTON   1.000   14   29   qualifier 
 5   JOLLEY   Isaac      CHICHESTER   1.000   11   25   qualifier 
 6   PALLIER   Sebastian      ACTIV8   0.833   16   29   qualifier 
 7   BATES   Ben      BATH SWORD   0.833   15   28   qualifier 
 8   MILLAR   Theo      BELFAST   0.833   13   28   qualifier 
 9   HEAD   Connor      WHITGIFT   0.833   12   28   qualifier 
 10   STEZAKER   Benjamin      SALLE PAUL   0.833   12   26   qualifier 
 11   HOWLETT   Edmund      ARNOLD & CARLTON SWORD   0.833   11   27   qualifier 
 12   STEWART   Jacob      SUSSEX HOUSE   0.833   11   26   qualifier 
 13   NICHOLAS   Kameron      FIGHTING FIT   0.833   10   28   qualifier 
 14   SACCHI WILSON   Sebastian      FIGHTING FIT   0.833   8   27   qualifier 
 14   DEERING   Maximilian      SALLE BOSTON   0.833   8   27   qualifier 
 16   WILLIAMS   Rob      BATH SWORD   0.833   7   27   qualifier 
 17   JOLLEY   Alex      CHICHESTER   0.833   3   25   qualifier 
 18   WOOLLEY   Aidan      FIGHTING FIT   0.800   15   24   qualifier 
 18   ARCHER   Ciaran      NEWHAM SWORDS   0.800   15   24   qualifier 
 20   JONES   Alexander      SALLE KISS   0.800   14   23   qualifier 
 21   DAWSON   Ashley      CHESTER FENCING: SALLE SCIPANOVS   0.800   10   24   qualifier 
 22   GAUTAM   Brij      SALLE PAUL   0.800   7   23   qualifier 
 23   LEWIS   Celyn      CARDIFF   0.667   11   28   qualifier 
 24   ASHBY   Douglas      ST BENEDICTS   0.667   8   26   qualifier 
 25   FINCH   Samuel Marc Leonard      FIGHTING FIT   0.667   8   24   qualifier 
 26   LHOSTE   Oscar      FIGHTING FIT   0.667   6   23   qualifier 
 26   VALETTI   Luca      SUSSEX HOUSE   0.667   6   23   qualifier 
 28   FOREY-MILLER   Jacob      SALLE OXON   0.667   6   21   qualifier 
 29   KING   Stephen      ROOM ONE ON ONE   0.667   3   24   qualifier 
 30   FARDELL   Felix      COLCHESTER & DISTRICT   0.600   7   22   qualifier 
 31   ABRAHAMS   Matthew      ZFW   0.600   6   20   qualifier 
 32   KISS   Daniel      SALLE KISS   0.500   10   26   qualifier 
 33   GILL   Alessandro      SALLE PAUL   0.500   5   25   qualifier 
 34   CROMIE   Eoghan      TRURO   0.500   5   24   qualifier 
 35   MCANDREW   Finlay      SALLE HOLYROOD   0.500   5   23   qualifier 
 36   KELLY   James Clark      FIGHTING FIT   0.500   4   22   qualifier 
 37   EHTESHAMI   Ardeshir      LASZLO'S   0.500   4   21   qualifier 
 38   JUNG   Jimmy      ACADEMY   0.500   0   21   qualifier 
 39   FEASTER   Robert         0.500   -1   19   qualifier 
 40   TERRILL   James      LASZLO'S   0.500   -1   18   qualifier 
 41   HALL   James      ROOM ONE ON ONE   0.500   -2   19   qualifier 
 42   SUMMERFIELD   Dan      DRAGON FENCING CAMBRIDGE   0.500   -3   21   qualifier 
 43   ATTIAS   Ben      SALLE OXON   0.400   -1   16   qualifier 
 44   DOLAN   George      YBFC (NORTH WALES)   0.400   -4   13   qualifier 
 45   EVANS   Joel      ROOM ONE ON ONE   0.400   -8   13   qualifier 
 46   JEROME   Matthew      SALLE BOSTON   0.333   -2   21   qualifier 
 47   AUSTIN   Kiron      CAMBRIDGE SWORD   0.333   -4   21   qualifier 
 48   MONNET   Sebastian      SALLE BOSTON   0.333   -5   19   qualifier 
 49   RUTHERFORD   James      ARNOLD & CARLTON SWORD   0.333   -5   16   qualifier 
 50   GROSVENOR   Owen      ST ALBANS   0.333   -7   19   qualifier 
 51   INDERWICK   Jonty      ROOM ONE ON ONE   0.333   -7   16   qualifier 
 52   MORRISON   Duncan      WEST FIFE   0.333   -8   18   qualifier 
 53   CHRISTOPHERS   Edward      FIGHTING FIT   0.333   -9   16   qualifier 
 54   QUELCH   Leon      SALLE OXON   0.333   -11   15   qualifier 
 55   HAYES   Harri      RUSSELL SWORDS   0.333   -11   14   qualifier 
 56   DAVIES   Jack      WREXHAM   0.200   -9   13   qualifier 
 57   HAYNES   Gabriel      ROOM ONE ON ONE   0.200   -10   10   eliminated 
 58   GERLACH   Robin      CAMBRIDGE SWORD   0.200   -11   10   eliminated 
 59   FENYK   Anton      LASZLO'S   0.167   -3   22   eliminated 
 60   EDWARDS   Owen      WREXHAM   0.167   -10   15   eliminated 
 60   MARTIN   Danny      RLS   0.167   -10   15   eliminated 
 62   VOYEUX   Alfred      ACADEMY   0.167   -11   17   eliminated 
 63   ALEXANDER   Louis      SUSSEX HOUSE   0.167   -14   15   eliminated 
 64   SPARKES   Adam      ROOM ONE ON ONE   0.167   -14   11   eliminated 
 65   DURASINOVIC   Luka      ACADEMY   0.167   -15   13   eliminated 
 66   BULL   Isaac      HARROGATE   0.167   -15   10   eliminated 
 67   BULL   Gregory      HARROGATE   0.167   -18   11   eliminated 
 68   MCCALLUM   Dylan      LASZLO'S   0.000   -17   13   eliminated 
 69   WILLIAMS   Matthew      RUSSELL SWORDS   0.000   -17   8   eliminated 
 70   CLAYS   Daniel      WREXHAM   0.000   -19   11   eliminated 
 70   PLASTOW   Luca      COBHAM   0.000   -19   11   eliminated 
 72   BRYSON   Louis      DUNBLANE   0.000   -19   6   eliminated 
 73   MCGLONE   Theo      FIGHTING FIT   0.000   -22   8   eliminated 
 74   CARPENTER   Thomas      REGENT   0.000   -23   2   eliminated 

 
Document Engarde - 14/02/2015 11:38:09