British Cadet Championships
Men's Foil
1st October 2011
EIS, Sheffield

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   DEAMER   Luke      CRAWLEY SWORD CLUB 
 2   RAI   Rajan      NEWHAM SWORDS 
 3   BEARDMORE   Alexander      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 3   BIRCH   Jai      NEWHAM SWORDS 
 5   BENNETT   Freddy      CAMBRIDGE SWORD 
 6   BAILEY   George      MILLFIELD SCHOOL 
 7   BASHIR   Ibrahim      BRISTOL FENCING CLUB 
 8   WADDINGTON   Oliver      HYMERS COLLEGE 
 9   WOOLLARD   Max      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 10   LLOYD   Alexander      ZFW FENCING CLUB 
 11   WILSON   Alexander      SURREY SWORD 
 12   FEASTER   John      WORCESTER FENCING CLUB 
 13   RIDSDALE   Ethan      CARDIFF FENCING CLUB 
 14   DOHERTY   Nathan      SHEFFIELD BUCCANEERS 
 15   RUSSELL   Iain      WEST FIFE FENCING CLUB 
 16   SCHLINDWEIN   Alexandre      SALLE STRETTON 
 17   FEASTER   Daniel      WORCESTER FENCING CLUB 
 18   ROYER   Felix      ESCRIME ACADEMY 
 19   DUNNILL   Oliver      BRISTOL GRAMMAR SCHOOL 
 20   DOHERTY   Alexander      ROOM ONE ON ONE 
 21   SPENCER-TAYLOR   Alexander      SHEFFIELD BUCCANEERS 
 22   KISS   Daniel      SALLE KISS FENCING CLUB 
 23   ARCHER   Ciaran      CAMBRIDGE SWORD 
 24   KOUDOU   Michael      NEWHAM SWORDS 
 25   OSTACCHINI   Scott      SALLE BOSTON 
 26   CHANG   Jordan      HARROGATE FENCING CLUB 
 27   MINOTT   Kamal      NEWHAM SWORDS 
 28   BRYANT   Lyle      NEWHAM SWORDS 
 29   GARRARD   Adam      GUERNSEY SCHOOLS 
 30   JORDAN   Peter      FINCHLEY FOIL FENCING CLUB 
 31   BEX   Mckinley      FINCHLEY FOIL FENCING CLUB 
 32   WOODLEY   William      MILLFIELD SCHOOL 
 33   O'HARA   Oscar      CHICHESTER FENCING CLUB 
 34   GUILD   William      ACADEMY FENCING 
 35   LOZOVIK   Alan      NEWHAM SWORDS 
 36   MILES   Jacob      BATH SWORD CLUB 
 37   GALLIMORE-TALLEN   William      FOUR OF CLUBS 
 38   GREY   Antoine      CHARTERHOUSE 
 39   BIRD   Harry      WESTMINSTER SCHOOL 
 40   IGALI   Joseph      NORFOLK ACADEMY OF FENCING 
 41   MILLER   Jack      SARNIA SWORD CLUB 
 42   WINNEY   Edward      LOUTH FENCING CLUB 
 43   FOLEY   Cormac      WINCHESTER ESCRIME 
 44   PAGE   James      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB 
 45   CLARKE   Blaine      SHERWOOD CADETS 
 46   BERNSTEIN   Richard      MILLFIELD SCHOOL 
 47   BOLTON   Alexander      DONCASTER FENCING CLUB 
 48   SLEET   Alexander      TEAM NEWCASTLE 
 49   DOLAN   George      ABERGELE 
 50   WAKEMAN   Alex      SHEFFIELD BUCCANEERS 
 51   GLADSTONE   Callum      SARNIA SWORD CLUB 
 52   BURROWS   Sean      LEICESTER FENCING CLUB 
 52   FEASTER   Robert      WORCESTER FENCING CLUB 
 54   MAHY   Jacob      ROOM ONE ON ONE 
 55   HUARD   Philip      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB 
 56   TURP   Joseph      BLADES 
 57   LE MAITRE   Matthew      ROOM ONE ON ONE 
 58   OBRETETSKIY   Ilya      MILLFIELD SCHOOL 
 59   INDERWICK   Jonty      ROOM ONE ON ONE 

 
Document Engarde - 01/10/2011 17:23:18