Cadet Men's Sabre
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SUDDARDS   George      CAMDEN   6/6   21   30   qualifier 
 2   CRAZE   Jamie      TRURO   5/5   15   25   qualifier 
 2   AMSALEM   Eden      CAMDEN   5/5   15   25   qualifier 
 4   ROONEY   Samuel      ESCRIME ACADEMY   5/5   14   25   qualifier 
 4   WATT   Caspian      SHAKESPEARE'S SWORDS   5/5   14   25   qualifier 
 6   HOWES   Nicholas      TRURO   4/5   15   23   qualifier 
 7   EDWARDS   James      MARSHALL   4/5   14   24   qualifier 
 8   MATRICCIANI   Noah      FOOTHILLS   4/5   13   24   qualifier 
 9   JONES   Dylan      VALE   4/5   8   23   qualifier 
 10   BERGNE   Achilles      CAMDEN   4/5   7   23   qualifier 
 11   MITCHELL-GOUGH   Warick      WREKIN SWORD   4/5   4   21   qualifier 
 12   TALBOT   Henry      SHAKESPEARE'S SWORDS   4/6   11   26   qualifier 
 13   HALLIWELL   Barnaby      SHAKESPEARE'S SWORDS   3/5   6   22   qualifier 
 14   EDWARDS   Thomas      MARSHALL   3/5   6   21   qualifier 
 15   POCKNELL   Joe      SHAKESPEARE'S SWORDS   3/5   5   23   qualifier 
 16   DOBEL-OBER   Marius      3 BLADES   3/5   5   19   qualifier 
 17   LINDSAY   Christian      CAMDEN   3/5   4   20   qualifier 
 18   WOODLAND   Thomas      SHAKESPEARE'S SWORDS   3/5   3   20   qualifier 
 18   JACKSON   Thomas      SHAKESPEARE'S SWORDS   3/5   3   20   qualifier 
 20   DOWSE   Kieran      MX   3/5   3   19   qualifier 
 21   CLOUGH   Lewis      WEST FIFE   3/5   -3   17   qualifier 
 22   BOORNE   Samuel      TRURO   3/6   0   22   qualifier 
 22   MCDOUGALL   Alex      MX   3/6   0   22   qualifier 
 24   CARTER   Toby      SALLE OSSIAN   3/6   -3   18   qualifier 
 25   MORRESI   Matteo      ESCRIME ACADEMY   2/5   2   19   qualifier 
 26   ALVARES-PERES   Mark      SALLE OSSIAN   2/5   2   17   qualifier 
 27   DAY   James      MILLFIELD   2/5   1   19   qualifier 
 28   SHEPHERD   Miles      MILLFIELD   2/5   -1   18   qualifier 
 29   HOLDSWORTH   Bertie      TRURO   2/5   -2   18   qualifier 
 30   TWINE   Daniel      ACTIV8   2/5   -5   16   qualifier 
 31   MCLELLAN   Sam      SALLE OSSIAN   1/5   -7   13   qualifier 
 32   MARTIN   James      MX   1/5   -8   14   qualifier 
 33   LE MAITRE   Alexander      ROOM ONE ON ONE   1/5   -10   10   qualifier 
 34   DUNN   Gabriel      MARSHALL   1/5   -11   12   qualifier 

 
Document Engarde - 14/02/2015 10:46:20