Eden Cup

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   MATYAS   Balint    HUN   1.000   23   30   qualifier 
 2   CHEN   Raymond    USA   1.000   22   30   qualifier 
 3   BRAVO   Nobuo    USA   1.000   19   30   qualifier 
 4   MOURRAIN   Baptiste    FRA   1.000   18   30   qualifier 
 5   INGARGIOLA   Francesco    ITA   1.000   17   30   qualifier 
 6   KERYHUEL   Jeremy    FRA   1.000   14   30   qualifier 
 6   WOO   Michael    USA   1.000   14   30   qualifier 
 8   BIANCHI   Guillaume    ITA   0.833   19   27   qualifier 
 9   COLIN ANDREZ   Enguerrand    FRA   0.833   18   29   qualifier 
 10   KOZLOWSKI   Szymon    POL   0.833   17   29   qualifier 
 11   KIEFER   Axel    USA   0.833   16   28   qualifier 
 12   ARCHER   Kristjan    GBR   0.833   15   29   qualifier 
 13   AUCLIN   Erwann    FRA   0.833   15   27   qualifier 
 14   BICEGO   Sebastiano    ITA   0.833   13   29   qualifier 
 15   SHIKINE   Takahiro    JPN   0.833   13   26   qualifier 
 15   CHANG   Jerry    USA   0.833   13   26   qualifier 
 17   WONG   Shing Hei    HKG   0.833   12   29   qualifier 
 17   BERTOLAZZI   Alessandro    ITA   0.833   12   29   qualifier 
 19   CEGIELSKI   Bartosz    POL   0.833   11   28   qualifier 
 19   VAIANI   John    USA   0.833   11   28   qualifier 
 21   SIESS   Michal    POL   0.833   10   29   qualifier 
 22   MAGERAS   Stephen    USA   0.833   10   28   qualifier 
 23   MOELIS   Samuel    USA   0.833   10   27   qualifier 
 24   BALEANI   Riccardo    ITA   0.833   9   28   qualifier 
 24   DOSA   Daniel    HUN   0.833   9   28   qualifier 
 26   ONG   Justin Xian Shi    SIN   0.833   9   26   qualifier 
 27   MESZAROS   Tamas    HUN   0.833   7   27   qualifier 
 28   LAVIOLETTE   Gil Andre    FRA   0.833   7   26   qualifier 
 28   WATSON   Jack    GBR   0.833   7   26   qualifier 
 30   BROSNAN   James    GBR   0.667   11   27   qualifier 
 31   BERG   Thomas Lerche    DEN   0.667   10   28   qualifier 
 32   DAHLIN   Kolja    DEN   0.667   9   27   qualifier 
 32   SIDO   Alexandre    FRA   0.667   9   27   qualifier 
 34   MACI   Alessandro    ITA   0.667   9   25   qualifier 
 34   COLLINEAU   Virgile    FRA   0.667   9   25   qualifier 
 34   CHOI   Chun Yin Ryan    HKG   0.667   9   25   qualifier 
 37   MCGUIRE   Harrison    USA   0.667   9   24   qualifier 
 38   ANTOINE   Thomas    FRA   0.667   8   28   qualifier 
 39   NEMETH   Andras    HUN   0.667   8   27   qualifier 
 40   FRANCELLA   Lorenzo    ITA   0.667   8   25   qualifier 
 41   HAGLUND   George    USA   0.667   8   22   qualifier 
 42   SAITO   Toshiya    JPN   0.667   7   25   qualifier 
 42   CHASTANET   Maximilien    FRA   0.667   7   25   qualifier 
 42   CARRUGGI   Maxime    FRA   0.667   7   25   qualifier 
 45   TETERIS   Lukas    LAT   0.667   7   24   qualifier 
 46   MATHIEU   Adam    USA   0.667   6   25   qualifier 
 46   NAVAS   Miguel    BEL   0.667   6   25   qualifier 
 46   ROSATELLI   Damiano    ITA   0.667   6   25   qualifier 
 49   SITOVS   Ilja    LAT   0.667   6   24   qualifier 
 50   OISHI   Riki    JPN   0.667   5   26   qualifier 
 50   WOOLLARD   Max    GBR   0.667   5   26   qualifier 
 52   LACASTA   Sergio    ESP   0.667   5   22   qualifier 
 53   DE BAZELAIRE   Ludwik    POL   0.667   4   25   qualifier 
 54   DELBERGUE   Guillermo    ESP   0.667   4   24   qualifier 
 54   REICHETZER   Tobias    AUT   0.667   4   24   qualifier 
 56   SOBCZAK   Piotr    POL   0.667   4   23   qualifier 
 57   SIN   Kwan Kit    HKG   0.667   3   25   qualifier 
 58   BALOGH   Boldizsar    HUN   0.667   3   24   qualifier 
 59   BRYANT   Lyle    GBR   0.667   3   22   qualifier 
 60   MATSUYAMA   Kyosuke    JPN   0.500   7   23   qualifier 
 61   CHAN   Howie Ho Yin    HKG   0.500   6   27   qualifier 
 62   BIRCH   Jai    GBR   0.500   6   26   qualifier 
 63   LIM   Joshua Ian    SIN   0.500   6   23   qualifier 
 64   RAI   Rajan    GBR   0.500   5   25   qualifier 
 64   DEI ROSSI   Alberto    ITA   0.500   5   25   qualifier 
 66   FEMOE   Philip Alexander    DEN   0.500   4   24   qualifier 
 66   COSGUN   Muhemmed Ege    TUR   0.500   4   24   qualifier 
 66   CHAN   Kevin Jerrold    SIN   0.500   4   24   qualifier 
 69   O   Chun Yee    HKG   0.500   2   25   qualifier 
 70   GRUM-SCHWENSEN   Thorlek    DEN   0.500   2   24   qualifier 
 71   RIZELL   Simon    SWE   0.500   2   23   qualifier 
 72   AVENDANO   John Philippe    USA   0.500   1   25   qualifier 
 73   HENDRIE   George    GBR   0.500   1   24   qualifier 
 74   CORLETT   Thomas    GBR   0.500   1   23   qualifier 
 75   DEL MACCHIA   Michele    ITA   0.500   1   21   qualifier 
 76   ITO   Makoto    JPN   0.500   1   20   qualifier 
 77   DAL SANTO   Alvise    ITA   0.500   0   25   qualifier 
 78   KHAZBAK   Hazem    EGY   0.500   0   21   qualifier 
 78   LACZKOVICS   Daniel    HUN   0.500   0   21   qualifier 
 80   MOLINARO   Romain    FRA   0.500   -1   21   qualifier 
 81   CHOINSKI   Patryk    POL   0.500   -2   24   qualifier 
 82   PODRALSKI   Maciej    POL   0.500   -2   18   qualifier 
 83   PARMENTIER   Clement    BEL   0.500   -3   23   qualifier 
 83   VALICSEK   Peter    HUN   0.500   -3   23   qualifier 
 85   CHAN   Wun Sang    HKG   0.500   -3   22   qualifier 
 86   SILVA   Antonio    POR   0.500   -3   21   qualifier 
 87   ITO   Takuma    JPN   0.500   -3   19   qualifier 
 88   OLIVEIRA   Joao    POR   0.500   -3   18   qualifier 
 89   VEGH   David    SVK   0.500   -4   20   qualifier 
 90   RAHBEK   Mikkel Christian    DEN   0.500   -5   19   qualifier 
 91   LEFEVRE   Quentin    FRA   0.333   1   24   qualifier 
 92   PRZYLUSKI   Dominik    POL   0.333   0   24   qualifier 
 93   DONOVAN   Alex    GBR   0.333   -2   22   qualifier 
 93   CZUCKERMAN   Matan    ISR   0.333   -2   22   qualifier 
 95   COULAIE   Nicolas    BEL   0.333   -3   23   qualifier 
 96   CHARREU   Jose    POR   0.333   -5   19   qualifier 
 97   ZARETTSKY   Adam    ISR   0.333   -5   17   qualifier 
 97   RIDSDALE   Ethan    GBR   0.333   -5   17   qualifier 
 99   POST   Patrick    NED   0.333   -6   19   qualifier 
 100   KISS   Daniel    GBR   0.333   -6   16   qualifier 
 101   YUVACAN   Tayga    TUR   0.333   -7   19   qualifier 
 102   GRIDELLI   Alessandro    ITA   0.333   -8   18   qualifier 
 103   CHOONG   Nicholas Ding Yang    SIN   0.333   -8   17   qualifier 
 103   GUNES   Fatih    TUR   0.333   -8   17   qualifier 
 103   RZADKOWSKI   Andrzej    POL   0.333   -8   17   qualifier 
 106   BAKO   Tamas    HUN   0.333   -8   16   qualifier 
 107   KOUDOU   Michael    GBR   0.333   -9   16   qualifier 
 108   ABRAHAMS   Steven    BEL   0.333   -10   14   qualifier 
 109   GULER   Baris    TUR   0.333   -11   15   qualifier 
 110   YAU   Han Xiang    SIN   0.333   -15   11   qualifier 
 111   GUMAGAY   Ethan Alexander    TPE   0.167   -8   17   qualifier 
 112   ETTELT   Maximilian    AUT   0.167   -10   19   qualifier 
 113   SUNOUCHI   Nagahito    JPN   0.167   -11   18   eliminated 
 114   RUSS   Nico    AUT   0.167   -12   17   eliminated 
 115   SAND   Robin    SWE   0.167   -12   14   eliminated 
 116   MINOTT   Kamal    GBR   0.167   -12   13   eliminated 
 116   FELNER   Markus    AUT   0.167   -12   13   eliminated 
 118   POKORNY   David    SVK   0.167   -13   15   eliminated 
 119   LANGER   Mario    AUT   0.167   -14   15   eliminated 
 120   LOZOVIK   Alan    GBR   0.167   -14   13   eliminated 
 121   SORENSEN   Julius    DEN   0.167   -14   11   eliminated 
 122   DE SAINTE CROIX   Calum    GBR   0.167   -15   13   eliminated 
 123   ST JOHN   Charlie    GBR   0.167   -16   13   eliminated 
 124   VAN GIJSEL   Sander    BEL   0.167   -16   11   eliminated 
 125   RIZELL   Josef    SWE   0.167   -18   9   eliminated 
 126   HONET   Antoine    BEL   0.000   -14   16   eliminated 
 127   SCHLINDWEIN   Alexandre    GBR   0.000   -15   15   eliminated 
 127   CHAN   Wei Yu    SIN   0.000   -15   15   eliminated 
 129   CRIPWELL   Phillip    IRL   0.000   -16   14   eliminated 
 130   CHEN   Xing Jian    SIN   0.000   -18   12   eliminated 
 131   LEE   Toby    GBR   0.000   -20   10   eliminated 
 131   PRAILE   Martin    BEL   0.000   -20   10   eliminated 
 131   PORS   Christian    DEN   0.000   -20   10   eliminated 
 131   NG   Jet Shang Fei    SIN   0.000   -20   10   eliminated 
 135   FEASTER   John    GBR   0.000   -21   9   eliminated 
 135   THIO   Daniel Wei Jian    SIN   0.000   -21   9   eliminated 
 137   SZEWCZYK   Szymon    POL   0.000   -22   8   eliminated 
 138   KLOOTS   Ward    NED   0.000   -23   7   eliminated 
 138   HUYBRECHT   Gijs    BEL   0.000   -23   7   eliminated 
 140   LUK   Andrew Chun Kay    HKG   0.000   -25   5   eliminated 

 
Document engarde-escrime - 11/30/2013 11:47:45 AM
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently