Junior Men's Epée
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SINCLAIR   Aml      BRIXTON   1.000   19   29   qualifier 
 2   WHELAN   Roo      MILLFIELD   1.000   18   30   qualifier 
 3   NICHOLS   Harrison      REDHILL & REIGATE   1.000   18   29   qualifier 
 4   AVIS   Anthony      DURHAM UNI   1.000   13   25   qualifier 
 5   STEED   Oliver      SKIPTON   1.000   12   25   qualifier 
 6   HOFFMANN   Tom      DINGWALL   0.833   12   27   qualifier 
 7   STIGANT   Devlin      REDHILL & REIGATE   0.833   12   26   qualifier 
 8   DICKSON   Thomas      TEAM NEWCASTLE   0.833   11   27   qualifier 
 9   GREALEY   William      REDHILL & REIGATE   0.833   9   26   qualifier 
 10   MCGLADE   Daniel      BRIXTON   0.800   13   21   qualifier 
 11   PRIOR   Cameron      GRAVESHAM   0.800   9   24   qualifier 
 12   BEAUMONT   Nicholas      BRIXTON   0.800   8   23   qualifier 
 13   EDWARDS   Alex      REDHILL & REIGATE   0.800   7   24   qualifier 
 14   WORMAN   Craig      MILLFIELD   0.800   7   23   qualifier 
 15   WHITELAW   Adam      ELTHAM COLLEGE   0.800   7   20   qualifier 
 16   BOYLE   Sam      TSCA SWORDS   0.800   5   21   qualifier 
 17   CAFARO   Jack      LLANTWIT MAJOR   0.800   5   17   qualifier 
 18   LUCAS   Tyler      MAIDSTONE   0.800   4   22   qualifier 
 19   CURRAN JONES   Tomas      BRIXTON   0.667   15   28   qualifier 
 20   MORRIS   George      STOCKPORT SWORD   0.667   9   25   qualifier 
 21   PECK   Harry      BRIXTON   0.600   8   21   qualifier 
 22   EDWARDS   Theo      OUNDLE   0.500   5   25   qualifier 
 23   SHEPHERD   Billy      SKIPTON   0.500   -1   22   qualifier 
 24   ODGERS   James      THE KINGS SCHOOL   0.500   -1   19   qualifier 
 25   ROBINSON   Peter      READING   0.500   -2   22   qualifier 
 26   EDWARDS   Owen      WREXHAM   0.500   -2   20   qualifier 
 27   BLACKMORE   Noah      IMPERIAL COLLEGE   0.500   -6   20   qualifier 
 28   SCHNEIDER   Benjamin      ABINGDON   0.400   4   20   qualifier 
 29   DICKINSON   Matthew      LASZLO'S   0.400   1   21   qualifier 
 30   JORDAN   Owen      TOUCHE   0.400   1   20   qualifier 
 31   JONES   Luke      REDHILL & REIGATE   0.400   0   22   qualifier 
 32   MORTON   Sebastian      GUILDFORD   0.400   0   21   qualifier 
 33   STIGANT   Liam      REDHILL & REIGATE   0.400   0   20   qualifier 
 33   BATISTE   Blake      ROOM ONE ON ONE   0.400   0   20   qualifier 
 33   MAY   Joseph      TEAM NEWCASTLE   0.400   0   20   qualifier 
 36   DOBIE   Nick      SWINDON   0.400   -3   17   qualifier 
 37   CHRISTIE   Edward      REGENT   0.400   -4   17   qualifier 
 38   RUSSELL   James Euan      SURREY SWORDS   0.400   -9   14   qualifier 
 39   COOPER   Matthew      WINGERWORTH   0.333   3   24   qualifier 
 40   WINSTANLEY   Liam      TEAM NEWCASTLE   0.333   -1   22   qualifier 
 41   HARVEY   Connor      ACTIV8   0.333   -5   19   qualifier 
 42   BREEDON   Joseph      ACTIV8   0.333   -6   19   qualifier 
 42   BLUCK   Martin      CHESHIRE   0.333   -6   19   qualifier 
 44   WAKE   James      HYMERS COLL   0.333   -7   17   qualifier 
 45   STUART   Jamie      REDHILL & REIGATE   0.333   -8   19   eliminated 
 46   COOK   Noah      COLCHESTER & DISTRICT   0.333   -11   16   eliminated 
 47   SMITH   Hugo      THE KINGS SCHOOL   0.200   -4   19   eliminated 
 48   FITTON   Rowan      ROOM ONE ON ONE   0.200   -12   12   eliminated 
 49   BLACKMORE   Seth      RGS   0.200   -13   10   eliminated 
 50   MALE   James      ROOM ONE ON ONE   0.200   -13   9   eliminated 
 51   HAYNES   James      HARROGATE   0.167   -8   21   eliminated 
 52   HARRIS   Jamie      SALLE HADALIN   0.167   -12   15   eliminated 
 53   GRESHAM   Julian      MILLFIELD   0.167   -14   14   eliminated 
 54   WADE   Oliver      ROOM ONE ON ONE   0.167   -21   8   eliminated 
 55   ANDREWS   Benjamin      PLYMOUTH   0.000   -13   12   eliminated 
 56   LE MAITRE   James      ROOM ONE ON ONE   0.000   -16   9   eliminated 
 57   LEVER   Matthew      OPS EPEE   0.000   -17   8   eliminated 
 58   DU PREE-THOMAS   Piers      PLYMOUTH   0.000   -20   10   eliminated 

 
Document Engarde - 15/02/2015 11:04:16