Junior Men's Foil
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   LLOYD   Alexander      ZFW   1.000   24   30   qualifier 
 2   RAI   Rajan      NEWHAM SWORDS   1.000   22   30   qualifier 
 3   DE ALMEIDA   Dominic      FIGHTING FIT   1.000   22   25   qualifier 
 4   PALLIER   Sebastian      ACTIV8   1.000   21   30   qualifier 
 5   JORDAN   Peter      SALLE PAUL   1.000   20   25   qualifier 
 6   BROWN   Stephen      QUEENS   1.000   17   25   qualifier 
 7   RIDSDALE   Ethan      RUSSELL SWORDS   1.000   15   24   qualifier 
 8   PRICE   William      SAXON   1.000   13   25   qualifier 
 9   MINNOTT   Kamal      NEWHAM SWORDS   0.833   18   29   qualifier 
 10   BIRCH   Jai      NEWHAM SWORDS   0.833   17   29   qualifier 
 11   FEASTER   John         0.833   13   28   qualifier 
 12   NICHOLAS   Kameron      FIGHTING FIT   0.833   11   27   qualifier 
 13   BATES   Ben      BATH SWORD   0.833   11   25   qualifier 
 14   MONNET   Sebastian      SALLE BOSTON   0.800   13   24   qualifier 
 15   ARCHER   Ciaran      NEWHAM SWORDS   0.800   10   23   qualifier 
 16   LOZOVIK   Alan      NEWHAM SWORDS   0.800   8   22   qualifier 
 16   MILLAR   Theo      BELFAST   0.800   8   22   qualifier 
 18   BRYANT   Lyle      BRYANT BLADES   0.800   8   21   qualifier 
 19   KISS   Daniel      SALLE KISS   0.667   11   25   qualifier 
 20   FINCH   Samuel Marc Leonard      FIGHTING FIT   0.667   10   25   qualifier 
 21   SUDDERICK   Felix      ALDERSHOT   0.667   9   26   qualifier 
 22   WILLIAMS   Rob      BATH SWORD   0.667   8   26   qualifier 
 23   BIRD   Harry      SALLE BOSTON   0.667   7   24   qualifier 
 23   DOHERTY   Nathan      SHEFFIELD BUCCANEERS   0.667   7   24   qualifier 
 25   DOHERTY   Alex      ROOM ONE ON ONE   0.667   6   23   qualifier 
 26   PAGE   James      NEWHAM SWORDS   0.667   4   26   qualifier 
 27   ABRAHAMS   Matthew      ZFW   0.667   4   23   qualifier 
 28   RUSSELL   Iain      WEST FIFE   0.667   3   21   qualifier 
 29   KUZNETSOV   Nikita      SALLE HADALIN   0.667   0   21   qualifier 
 30   JONES   Alexander      SALLE KISS   0.600   7   19   qualifier 
 31   LEWIS   Celyn      CARDIFF   0.600   6   20   qualifier 
 32   EVE   Tony      FRIENDS OF GROSVENOR   0.600   4   21   qualifier 
 33   BERNSTEIN   Richard      MILLFIELD   0.600   3   23   qualifier 
 34   FARDELL   Felix      COLCHESTER & DISTRICT   0.600   3   20   qualifier 
 35   DEAMER   Euan      CRAWLEY SWORD   0.600   3   18   qualifier 
 36   MAHY   Jacob      ROOM ONE ON ONE   0.600   3   17   qualifier 
 37   FEASTER   Robert         0.600   1   19   qualifier 
 38   LISSMANN   Robert      BRENTWOOD SCHOOL   0.600   -4   17   qualifier 
 39   DEERING   Maximilian      SALLE BOSTON   0.500   3   23   qualifier 
 40   DE LANGE   Kieran      SALLE OXON   0.500   2   21   qualifier 
 41   LIMA   Nikolas      FIGHTING FIT   0.500   1   21   qualifier 
 42   JEROME   Matthew      SALLE BOSTON   0.500   0   23   qualifier 
 43   SCHULTE   Max      ZFW   0.500   -1   22   qualifier 
 44   DOLAN   George      YBFC (NORTH WALES)   0.500   -1   19   qualifier 
 45   WOOLLEY   Aidan      FIGHTING FIT   0.500   -2   22   qualifier 
 46   MULCAHY   Isaac      GLASTONBURY   0.400   0   19   qualifier 
 47   EHTESHAMI   Ardeshir      LASZLO'S   0.400   0   18   qualifier 
 48   HEAD   Connor      WHITGIFT   0.400   -1   19   qualifier 
 49   AMBELEZ   Mauro      LASZLO'S   0.400   -4   15   qualifier 
 50   SACCHI WILSON   Sebastian      FIGHTING FIT   0.400   -4   13   qualifier 
 51   WILSON   Alexander      COBHAM   0.400   -6   15   qualifier 
 52   JOLLEY   Isaac      CHICHESTER   0.333   -2   21   qualifier 
 53   PRIESTLEY   Ben      TEAM MELIA   0.333   -2   19   qualifier 
 54   HAYNES   Gabriel      ROOM ONE ON ONE   0.333   -3   20   qualifier 
 55   DAVIES   Jack      WREXHAM   0.333   -5   18   qualifier 
 56   BURN   Joshua      COCKS MOORS WOODS   0.333   -6   19   qualifier 
 57   JUNG   Jimmy      ACADEMY   0.333   -13   14   qualifier 
 58   STEZAKER   Benjamin      SALLE PAUL   0.200   -5   15   qualifier 
 59   EVANS   Joel      ROOM ONE ON ONE   0.200   -8   13   qualifier 
 59   DOUGLAS   Jack      WALLACE FENCING ACADEMY   0.200   -8   13   qualifier 
 61   QUELCH   Leon      SALLE OXON   0.200   -11   10   qualifier 
 62   INDERWICK   Jonty      ROOM ONE ON ONE   0.200   -13   11   qualifier 
 63   TUSHINGHAM   Sam      BRISTOL   0.200   -15   9   eliminated 
 64   HOWLETT   Edmund      ARNOLD & CARLTON SWORD   0.167   -10   16   eliminated 
 65   LE MAITRE   Matthew      ROOM ONE ON ONE   0.167   -10   15   eliminated 
 66   FITZGERALD   Thomas      ROOM ONE ON ONE   0.167   -12   15   eliminated 
 67   CROMIE   Eoghan      TRURO   0.167   -13   14   eliminated 
 68   MORRISON   Duncan      WEST FIFE   0.167   -16   13   eliminated 
 69   ASHBY   Douglas      ST BENEDICTS   0.167   -16   10   eliminated 
 70   DURASINOVIC   Luka      ACADEMY   0.000   -14   11   eliminated 
 71   KING   Stephen      ROOM ONE ON ONE   0.000   -15   10   eliminated 
 72   HALL   James      ROOM ONE ON ONE   0.000   -15   9   eliminated 
 73   SPARKES   Adam      ROOM ONE ON ONE   0.000   -19   6   eliminated 
 74   FENYK   Anton      LASZLO'S   0.000   -22   8   eliminated 
 75   BRYSON   Louis      DUNBLANE   0.000   -22   3   eliminated 
 76   TERRILL   James      LASZLO'S   0.000   -23   7   eliminated 
 77   MCCALLUM   Dylan      LASZLO'S   0.000   -27   3   eliminated 
 78   ROSE   Edward      UNIVERSITY OF BIRMINGHAM   0.000   -28   2   eliminated 

 
Document Engarde - 15/02/2015 10:54:57