Junior Men's Sabre
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   VAN HOFFELEN   Raphael      CAMDEN   1.000   25   30   qualifier 
 2   DEARY   William      TRURO   1.000   23   30   qualifier 
 3   CRAZE   Jamie      TRURO   1.000   17   30   qualifier 
 4   WATT   Caspian      SHAKESPEARE'S SWORDS   1.000   17   25   qualifier 
 5   WILLIAMS   Nick      NORTH LONDON SABRE   1.000   14   30   qualifier 
 6   HOWES   Nicholas      TRURO   0.833   18   29   qualifier 
 7   DACEY   Simon      MX   0.833   15   26   qualifier 
 8   WEBB   Jonathan      CAMDEN   0.833   13   28   qualifier 
 9   AMSALEM   Eden      CAMDEN   0.833   12   27   qualifier 
 10   TALBOT   Henry      SHAKESPEARE'S SWORDS   0.833   10   26   qualifier 
 11   EDWARDS   James      MARSHALL   0.833   9   27   qualifier 
 12   REN   Ethan T      RUSSELL SWORDS   0.800   11   23   qualifier 
 13   AMSALEM   Rubin      CAMDEN   0.800   8   23   qualifier 
 14   MAXWELL   Joshua      TRURO   0.800   6   20   qualifier 
 15   ROGERSON   Noah      TRURO   0.800   4   20   qualifier 
 16   ROONEY   Samuel      ESCRIME ACADEMY   0.667   15   27   qualifier 
 17   GANDER-COMPTON   Jacob      BRENTWOOD SCHOOL   0.667   11   26   qualifier 
 18   MATRICCIANI   Noah         0.667   9   27   qualifier 
 19   BERGNE   Achilles      CAMDEN   0.667   6   26   qualifier 
 20   WALWYN   Nathanael      REGENT   0.667   6   23   qualifier 
 21   SAUNDERS   Awen      TRURO   0.667   2   27   qualifier 
 22   EDMUNDSON   Jack      CITY FENCING   0.600   10   22   qualifier 
 23   BURTON   George      BEDFORD   0.600   7   21   qualifier 
 24   JACKSON   Thomas      SHAKESPEARE'S SWORDS   0.600   3   21   qualifier 
 25   HOLDSWORTH   Bertie      TRURO   0.600   1   20   qualifier 
 26   LINDSAY   Christian      CAMDEN   0.600   1   19   qualifier 
 27   GRAHAM   Oliver      LIVERPOOL   0.500   1   24   qualifier 
 28   LANGE-SMITH   Simon      REGENT   0.500   -2   22   qualifier 
 29   LE MAITRE   Alexander      ROOM ONE ON ONE   0.500   -3   18   qualifier 
 30   MORRESI   Matteo      ESCRIME ACADEMY   0.400   1   19   qualifier 
 31   DOWSE   Kieran      MX   0.400   -3   15   qualifier 
 32   REDBURN   Sam      MX   0.333   -4   20   qualifier 
 33   EDWARDS   Thomas      MARSHALL   0.333   -5   18   qualifier 
 34   GELLETT   Charles      MX   0.333   -7   21   qualifier 
 35   CLOUGH   Lewis      WEST FIFE   0.333   -7   19   qualifier 
 36   MANSON   Ross      WALLACE FENCING ACADEMY   0.333   -7   16   qualifier 
 37   HALLIWELL   Barnaby      SHAKESPEARE'S SWORDS   0.333   -11   17   qualifier 
 38   HYDE   Matthew      ABERDEEN CITY   0.333   -12   14   qualifier 
 39   FLORENCE   Isaac      DDRAIG WERN GWERNYFED   0.200   -4   16   qualifier 
 40   DOBEL-OBER   Lucien      3 BLADES   0.200   -11   11   qualifier 
 41   DOBEL-OBER   Marius      3 BLADES   0.200   -12   11   eliminated 
 42   HAWKINS   Philip      BRENTWOOD SCHOOL   0.200   -12   10   eliminated 
 43   ALDOUS-GRANBY   James      ROOM ONE ON ONE   0.200   -13   9   eliminated 
 44   DAY   James      MILLFIELD   0.167   -11   17   eliminated 
 45   WILLIAMSON   Andrew      EDINBURGH   0.167   -12   15   eliminated 
 46   BOTLEY   Pelham      CITY FENCING   0.167   -15   12   eliminated 
 47   SHEPHERD   Miles      MILLFIELD   0.167   -16   13   eliminated 
 48   FOTHERBY   James      OXFORD   0.000   -12   18   eliminated 
 49   COOKE   Kyle      STRATHALLAN SCHOOL   0.000   -14   11   eliminated 
 50   MENTIPLAY   Roddyne      STRATHALLAN SCHOOL   0.000   -16   14   eliminated 
 51   WILSON   James      RIVINGTON PARK   0.000   -21   9   eliminated 
 52   FIRTH   William      ROOM ONE ON ONE   0.000   -22   8   eliminated 
 53   TWINE   Daniel      ACTIV8   0.000   -23   7   eliminated 

 
Document Engarde - 2/15/2015 3:14:43 PM