Junior Women's Epée
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Fencers (present 52)

 Seeding   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   POWELL   Elisabeth   95331       
 2   MCCARTHY   Medora   123746      CARDINAL 
 3   STANIER   Lydia   95160      FECHTCLUB FURTH 
 4   GUNDRY   Jessica   103210      TRURO 
 7   LAWSON   Danielle   111517      STOURPORT 
 8   HIDE   Victoria   106938      TEAM NEWCASTLE 
 10   PLANT   Bethan   103900      MILLFIELD 
 11   GREETHAM   Sadie   101265      HARROGATE 
 12   HIDE   Amelia   106937      TEAM NEWCASTLE 
 13   SUMMERS   Georgina   99366      REDHILL & REIGATE EPEE 
 14   WAKEFIELD   Rebecca   117776      HEREFORDSHIRE 
 15   BRYSON   Kerenza   117299      PLYMOUTH 
 16   WOODHOUSE   Eliza   112905      HEREFORDSHIRE 
 17   SHEFFIELD   Laura   113388      BRIXTON 
 18   NESBITT   Hannah   107918       
 19   DE MARTIN   Sofia   124456      COLCHESTER & DISTRICT 
 20   TURLEY   Alix   105703      HEREFORDSHIRE 
 21   HARVIE   Eleanor   118835      CRAWLEY SWORD 
 21   HIND   Eleanor   102270      TEAM NEWCASTLE 
 22   SUMMERS   Charlotte   103699      REDHILL & REIGATE EPEE 
 23   PHILLIPSON   Elsa   96271      COLCHESTER & DISTRICT 
 24   MAYLE   Rebecca   96469       
 25   BISHOP   Catherine   104222      PLYMOUTH 
 26   SHEEHAN   Zoe   109685      SWINDON 
 27   MCCORMACK   Amelia   117564      OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE 
 28   SANCHEZ-LETHEM   Sara   95566      BRIXTON 
 35   HARVEY   Sarah   110016      TEAM NEWCASTLE 
 36   MATHIEU   Beni   110412      CHELSEA 
 38   FOLLETT   Charlie   113937      WELLINGTON SWORDS 
 39   SNELLIN   Holly   116019      GRAVESHAM 
 40   JEAL   Anna   110496      HARROGATE 
 41   BRADLEY   Ellen   103183      MILLFIELD 
 45   HORNBY   Odette   109122      REDHILL & REIGATE EPEE 
 46   RAWLINS   Katie   104276      HEREFORDSHIRE 
 47   SPICE   Sarah   105437      CITY OF LONDON FREEMENS SCHOOL 
 50   KNOWLES   Katie   119400      ABERDEEN CITY 
 52   KAMAT   Maya   104224      WALLACE FENCING ACADEMY 
 54   POWELL   Alexandra   103949       
 55   SHEFFIELD   Helen   113389      BRIXTON 
    BOYLE   Hannah   100213      TSCA SWORDS 
    DUDLEY   Amelia   123451      BISHOP CHALLONER SCHOOL 
    DUNGAY   Katrina   107748      WEST FIFE 
    EDWARDS   Alys   104544      REDHILL & REIGATE EPEE 
    GORDON   Elin   112047      CARDIFF 
    GORDON   Emma   112048      CARDIFF 
    HUXTABLE   Ella   121618      ROOM ONE ON ONE 
    JEAL   Laura   112180      HARROGATE 
    KAMP   Bride   116941      CULLODEN 
    NICOL-GENT   Sophie   121810      ROOM ONE ON ONE 
    PARMAR   Ellie   114262      CRAWLEY SWORD 
    PHILBIN   Caitlin   117044      CARNOUSTIE HIGH SCHOOL 
    WELLOCK   Hannah   119770      SKIPTON 

 
Document Engarde - 15/02/2015 10:55:35