Junior Women's Foil
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   FIHOSY   Ayesha      SALLE BOSTON   1.000   23   30   qualifier 
 2   BEARDMORE   Kate      FIGHTING FIT   1.000   21   25   qualifier 
 3   DICKSON   Chloe      EDINBURGH   1.000   14   25   qualifier 
 4   SMITH   Katie      EDINBURGH   1.000   13   25   qualifier 
 4   CLARKE   Jade      EXETER CITY   1.000   13   25   qualifier 
 6   KURTIS   Emma      HYMERS COLLEGE   1.000   11   24   qualifier 
 7   CAMPBELL   Yasmin      FIGHTING FIT   0.833   17   29   qualifier 
 8   CHART   Yvonne      TRURO   0.833   12   27   qualifier 
 9   FEKLISTOVA   Katrina      NEWHAM SWORDS   0.800   11   21   qualifier 
 10   DMOCHOWSKA   Isabella      FIGHTING FIT   0.800   8   23   qualifier 
 11   BROWN   Madeleine      LASZLO'S   0.667   8   25   qualifier 
 12   ROWLAND   Jade         0.667   7   24   qualifier 
 13   FAIRMAN   Charlotte      ESCRIME   0.667   4   22   qualifier 
 14   TAYLOR   Lucy      MID DOWN   0.600   7   23   qualifier 
 15   CAMPBELL   Alice      NEWHAM SWORDS   0.600   5   20   qualifier 
 15   TAYLOR   Tiffany      SALLE OXON   0.600   5   20   qualifier 
 17   MARTIN   Lorna      EXETER UNI   0.600   3   19   qualifier 
 18   BEATTIE   Keziah      BELFAST   0.600   3   18   qualifier 
 19   NEWTON-HUGHES   Phoebe      MANCHESTER   0.600   0   18   qualifier 
 20   SHAW   Rachel      NEWHAM SWORDS   0.600   -1   19   qualifier 
 21   SUDDERICK   Zoe      EDINBURGH   0.500   2   21   qualifier 
 22   HOME   Amy      SALLE KISS   0.500   0   19   qualifier 
 23   HUGHES   Phoebe      LASZLO'S   0.500   -2   23   qualifier 
 24   WHITFIELD   Madeleine      LASZLO'S   0.400   4   17   qualifier 
 25   DE LANGE   Kayleigh      SALLE OXON   0.400   2   18   qualifier 
 26   LUKAITE   Emilija      NEWHAM SWORDS   0.400   0   19   qualifier 
 27   COPE   Aimee      SALLE KISS   0.400   -1   18   qualifier 
 28   O'DONNELL   Niamh      WEST FIFE   0.400   -2   19   qualifier 
 29   ELLIS   Beth      WREKIN SWORD   0.400   -3   14   qualifier 
 30   REGNART-BUTLER   Eleanor      WREXHAM   0.400   -4   16   qualifier 
 31   BLACK   Mirren      COBHAM   0.400   -5   15   qualifier 
 32   STEELE   Eden      WEST FIFE   0.333   -6   17   qualifier 
 33   GRANVILLE   Rhiannon      BATH SWORD   0.333   -9   15   qualifier 
 34   LINTON   Ceri      BARNSLEY   0.200   -7   16   qualifier 
 35   GOLD   Evie Nena Anne      FIGHTING FIT   0.200   -7   14   qualifier 
 36   MOSS   Amber      ARNOLD & CARLTON SWORD   0.200   -11   10   eliminated 
 37   WEBB   Georgia      LASZLO'S   0.200   -13   11   eliminated 
 38   MAGINN   Emily      GROSVENOR   0.200   -15   9   eliminated 
 39   HILL   Heulwen      MILLFIELD   0.167   -7   16   eliminated 
 40   HAYWARD-BROWN   Madeleine      MILLFIELD   0.000   -16   9   eliminated 
 41   GIFFORD   Mhairi      WEST FIFE   0.000   -17   8   eliminated 
 42   FIELDING   Chloe      WEST FIFE   0.000   -18   7   eliminated 
 43   SHAZAD   Alleiya      HARROGATE   0.000   -23   7   eliminated 
 44   BROWN   Niamh      WEST FIFE   0.000   -26   4   eliminated 

 
Document Engarde - 15/02/2015 15:20:31