British Selection Circuit
Gateshead Under 20 Men's Epee
Gateshead Leisure Centre
20th October 2013

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   JORDAN   Owen      FRISBY FENCERS 
 2   SANCHEZ-LETHEM   Paul      BRIXTON 
 3   PEPLOW   Laurence      KRFC 
 3   WORMAN   Craig      MILLFIELD 
 5   BEAUMONT   Nicholas      DUROVERNUM 
 6   HORNBY   Edgar      MALVERN 
 7   BRADLEY   Sam      MILLFIELD 
 8   PRIOR   Cameron      GRAVESHAM 
 9   HOFFMAN   Tom      DINGWALL 
 10   NICHOLS   Harrison      REDHILL & REIGATE 
 11   WOODLEY   Will      MILLFIELD 
 12   EDWARDS   Alex      REDHILL & REIGATE 
 13   SIMPSON   Jamie      IMPERIAL 
 14   CAFARO   Jack      LLANTWIT MAJOR 
 15   EDWARDS   Theo      OPS 
 16   DEAN   Charlie      TRURO 
 17   AVIS   Anthony      TEAM DURHAM 
 18   SINCLAIR   Aml      BRIXTON 
 19   MCGLADE   Daniel      BRIXTON 
 20   SCHNEIDER   Benjamin      ABINGDON FC 
 21   MYERS   Joshua      OPS 
 22   BOYLE   Sam      TSCA SWORDS 
 23   SWINBANK   Felix      WINGERWORTH 
 24   MORRIS   George      STOCKPORT 
 25   HELLINGS   Joshua      PLYMOUTH 
 26   BOLTON   Matt      FRISBY FENCERS 
 27   ANDREWS   Tim      PLYMOUTH FC 
 28   DICKINSON   Matthew      LASZLO'S 
 29   MAY   Joseph      TEAM NEWCASTLE 
 30   MANSON   Justin      ESCRIME ACADEMY 
 31   GIOVANNONE   Alessandro      WARWICK SCHOOL 
 32   GORDON   Martin      ELGIN DUELISTS 
 33   MA SIY   Nicholas      LOUGHBOROUGH UNI 
 34   BULMAN   Kai      LASZLO'S 
 35   SMITH   Hugo      KING'S SCHOOL CANTERBURY 
 36   HARVEY   Tom      TRURO 
 37   HUGHES   Andrew      ELTHAM COLLEGE 
 38   REYNOLDS   Jake      WARWICK SCHOOL 
 39   STEVENS   Joshua      GLASTONBURY FENCING 
 40   DAWSON   Jack      ABINGDON FC 
 41   STRATH   Oliver      WELLINGTON 
 42   WHELAN   Roo      MILLFIELD 
 43   OFOSU-APPEAH   Obuobi      HAVERSTOCK FENCING 
 44   HARVEY   Toby      TRURO 
 45   COOPER   Matthew      WINGERWORTH 
 46   MANSON   Ross      WALLACE FC 
 47   MCCOURT   Michael Patrick      WALLACE FC 
 48   HAYNES   James      HARROGATE 
 49   CUMMINS   Ryan      REGENT 
 49   DOBIE   Nick      SWINDON 
 51   DUNBAR   David      WINGERWORTH 
 52   BLACKMORE   Noah      RGS HIGH WYCOMBE - DILETTANTE 
 53   REILLY   Ahron      EDINBURGH FC 
 54   FAGARD-JENKIN   Calliste      NORWICH SCH/NORFOLK FC 
 55   BLUCK   Martin      ASHTON 
 56   DICKSON   Thomas      TEAM NEWCASTLE 
 57   BARKER   Thomas      WINGERWORTH 
 58   BLACKMORE   Seth      RGS HIGH WYCOMBE - DILETTANTE 
 59   SY-QUIA   Alexander      KING'S SCHOOL CANTERBURY 
 60   WINSTANLEY   Liam      EMMANUEL COLLEGE 
 61   ODGERS   James      KING'S SCHOOL CANTERBURY 
 62   MOODY   David      WALLACE FC 

 
Document Engarde - 20/10/2013 18:15:10