British Selection Circuit
Gateshead Under 20 Men's Foil
Gateshead Leisure Centre
19th October 2013

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   LEGOVSKY   Mark      EDINBURGH UNI 
 2   RAI   Rajn      NEWHAM SWORDS 
 3   CORLETT   Tom      SALLE KISS 
 3   ST JOHN   Charlie      ZFW 
 5   MINOTT   Kamal      NEWHAM SWORDS 
 6   SCHLINDWEIN   Alex      SALLE STRETTON 
 7   WATSON   Jack      AFFONDO 
 8   KOUDOU   Michael      NEWHAM SWORDS 
 9   FEASTER   John      BRISTOL 
 10   RIDSDALE   Ethan      RUSSELL SWORDS 
 11   BRYANT   Lyle      SUSSEX HOUSE 
 12   DONOVAN   Alex      FIGHTING FIT 
 13   PALLIER   Sebastian      ACTIV8 
 14   DE SAINTE CROIX   Calum      WALLACE FC 
 15   KISS   Daniel      SALLE KISS 
 16   DE-ALMEIDA   Dominic      FIGHTING FIT 
 17   BIRCH   Jai      NEWHAM SWORDS 
 18   WOOLLARD   Max      SALLE PAUL 
 19   DOHERTY   Nathan      SHEFFIELD BACCANEERS 
 20   RIDLEY   Sam      TEAM NEWCASTLE 
 21   SPENCER-TAYLOR   Alex      SHEFFIELD BACCANEERS 
 22   LOZOVIK   Alan      NEWHAM SWORDS 
 23   PRIESTLEY   Ben      TEAM MELIA 
 24   FEASTER   Daniel      BRISTOL 
 25   SADEGHPOOR   Etienne      WFFC 
 26   MULCAHY   Isaac      GLASTONBURY 
 27   BIRD   Harry      SALLE BOSTON 
 28   WADDINGTON   Oliver      HYMERS 
 29   DOUGLAS   Jack      WALLACE FC 
 30   NICHOLAS   Kameron      NEWHAM SWORDS 
 31   O'HARA   Oscar      CHICHESTER 
 32   MILLAR   Theo      RBAI 
 33   STEWART   Jacob      SUSSEX HOUSE 
 34   WOOLLEY   Aidan      FIGHTING FIT 
 35   FARDELL   Felix      CADS 
 36   ARCHER   Ciaran      CAMBRIDGE SWORD 
 37   MANSON   Ross      WALLACE FC 
 38   PHILIPS-LANGLEY   Thomas      DUNES 
 39   BECK   Alexander      FIGHTING FIT 
 40   MCCOURT   Michael Patrick      WALLACE FC 
 41   RUSSELL   Iain      WFFC 
 42   WEEKS   Harry      LASZLO'S 
 43   ROYER   Felix      SALLE BOSTON 
 44   BEX   Mckinley      SALLE PAIL 
 45   LEWIS   Celyn      CARDIFF FENCING 
 46   BERNSTEIN   Richard      MILLFIELD 
 47   BATES   Ben      BATH SWORD 
 48   SLATER   Philip      GROSVEOR 
 49   BOLTON   Alexander      DONCASTER FC 
 50   ATKIN   Sam      HYMERS 
 51   PAGE   James      NEWHAM SWORDS 
 52   SAVILLE-FERGUSON   Comrie      SALLE HOLYROOD 
 53   ADEBAJO   Habib      NEWHAM SWORDS 
 54   PAINE   Hugo      SUSSEX HOUSE 
 55   SUDDERICK   Felix      ALDERSHOT 
 56   GWYNNE   Kristofor      GROSVENOR 
 57   WILLIAMS   Rob      BATH SWORD 
 58   FEASTER   Robert      BRISTOL 
 59   FRAY   Edmund      A AND C SWORD CLUB 
 60   JONES   Alexander      SALLE KISS 
 61   WAKEMAN   Alexander      SHEFFIELD BACCANEERS 
 62   CLARKE   Blaine      A AND C SWORD CLUB 
 63   SUTHERLAND   Callum      ELGIN DUELLIST FC 
 64   JOY   James      RLS FC 
 65   DAVIES   Jack      WREXHAM 
 66   MOODY   David      WALLACE FC 
 67   AMBELEZ   Mauro      ST.MARYS SCHOOL 
 68   WEBB   Will      LASZLO'S 
 69   LEWIS   Rory      THE FENCING SCHOOL 
 70   WALLACE   Adam      DURHAM PHOENIX 
 71   BULMAN   Kai      LASZLO'S 
 72   LEWIS   Maximilian      THE FENCING SCHOOL 
 73   BULL   Greg      HARROGATE FC 

 
Document Engarde - 19/10/2013 19:18:15