Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   THEOTOKIS   Clemente      LONDON   6/6   27   30   qualifier 
 2   PAGE   James      EASTERN   6/6   23   30   qualifier 
 3   ATKIN   Sam      YORKSHIRE   6/6   23   28   qualifier 
 4   DE-ALMEDIA   Dominic      LONDON   6/6   20   30   qualifier 
 5   CUSS   David      LONDON   5/5   14   23   qualifier 
 6   ABRAHAMS   Matthew      LONDON   5/5   12   22   qualifier 
 7   STEZAKER   Benjamin      LONDON   5/6   17   28   qualifier 
 8   LITTLE   Jonathan      NORTHERN IRELAND   5/6   17   27   qualifier 
 9   FARDELL   Felix      EASTERN   5/6   16   28   qualifier 
 10   BODELS   Jake      NORTHERN IRELAND   5/6   14   29   qualifier 
 11   PALLIER   Sebastian      EASTERN   5/6   12   29   qualifier 
 12   LHOSTE   Oscar      LONDON   5/6   11   26   qualifier 
 13   JONES   Alexander      NORTH WEST   5/6   11   25   qualifier 
 14   WEBSTER   Connor      YORKSHIRE   5/6   7   27   qualifier 
 15   WILSON   Samuel      SOUTHERN   5/6   7   22   qualifier 
 16   NASH   Thomas      SOUTH WEST   4/5   15   22   qualifier 
 17   JOLLEY   Isaac      SOUTH EAST   4/5   13   22   qualifier 
 18   DAWSON   Ashley      NORTH WEST   4/5   12   24   qualifier 
 19   VALETTI   Luca      LONDON   4/6   9   25   qualifier 
 20   MCANDREW   Finlay      SCOTLAND EAST   4/6   9   21   qualifier 
 21   HEAD   Connor      SOUTH EAST   4/6   8   24   qualifier 
 22   YUN-FARMBROUGH   Will      SOUTH EAST   4/6   6   24   qualifier 
 23   EHTESHAMI   Ardeshir      NORTH EAST   4/6   6   22   qualifier 
 24   GERLACH   Robin      EASTERN   4/6   4   22   qualifier 
 25   CROMIE   Eoghan      SOUTH WEST   4/6   3   24   qualifier 
 26   WOOLLEY   Aidan      LONDON   4/6   3   23   qualifier 
 27   DRAKE   William      SOUTHERN   4/6   2   20   qualifier 
 28   GEORGE   Ieuan      SOUTH WEST   4/6   -2   20   qualifier 
 29   ELLIOTT   Robin      SOUTH EAST   3/5   7   20   qualifier 
 30   BROWN   Bomba      EASTERN   3/5   5   23   qualifier 
 31   FOAKES   Samuel      SOUTHERN   3/5   5   19   qualifier 
 32   HOWLETT   Edmund      EAST MIDLANDS   3/5   5   17   qualifier 
 33   TURINO   Callum      SCOTLAND EAST   3/5   -1   15   qualifier 
 34   DEERING   Maximilian      SOUTH EAST   3/6   9   23   qualifier 
 35   FEASTER   Robert      WEST MIDLANDS   3/6   7   25   qualifier 
 36   COULSON   Matthew      WEST MIDLANDS   3/6   4   18   qualifier 
 37   BIRKETT   James      EASTERN   3/6   3   18   qualifier 
 38   DICKINSON   Matthew      NORTH EAST   3/6   2   21   qualifier 
 39   GEMMELL   Joshua Ian      WEST MIDLANDS   3/6   2   19   qualifier 
 40   WHITTON   Andrew      NORTH EAST   3/6   -1   21   qualifier 
 41   HEYWOOD   Jamie      SCOTLAND EAST   3/6   -2   22   qualifier 
 42   HOLT   Billy      EASTERN   3/6   -3   18   qualifier 
 43   LINDEBAUM   Dennis      EAST MIDLANDS   3/6   -4   21   qualifier 
 44   BULL   Isaac      YORKSHIRE   3/6   -5   19   qualifier 
 45   DAVIES   Jack      WALES   3/6   -8   16   qualifier 
 46   WEEKS   Harry      NORTH EAST   2/5   -1   15   qualifier 
 47   WONG   Ethan      YORKSHIRE   2/6   -1   21   qualifier 
 48   FARLEY   Cameron      NORTH WEST   2/6   -2   21   qualifier 
 49   SUMMERFIELD   Dan      EASTERN   2/6   -4   20   qualifier 
 50   CLAYS   Daniel      WALES   2/6   -5   19   qualifier 
 51   JEROME   Matthew      LONDON   2/6   -6   18   qualifier 
 52   CORUM   Alex      SOUTH WEST   2/6   -7   19   qualifier 
 53   FOREY-MILLER   Jacob      SOUTHERN   2/6   -10   15   qualifier 
 54   EVANS   Joel      GUERNSEY   2/6   -12   14   qualifier 
 55   RUTHERFORD   James      EAST MIDLANDS   1/5   -8   14   qualifier 
 55   ELGENDI   Adnan      EASTERN   1/5   -8   14   qualifier 
 57   CORNFORTH   Alisdair      SOUTHERN   1/5   -12   12   qualifier 
 58   RUDZKI   Jan      WEST MIDLANDS   1/5   -12   11   qualifier 
 59   LE MAITRE   James      GUERNSEY   1/5   -15   8   qualifier 
 60   WILLIAMS   Matthew      WALES   1/5   -17   6   qualifier 
 61   HALL   Jamie      GUERNSEY   1/6   -6   17   qualifier 
 62   RAYMOND-WELLS   Thomas      SOUTH EAST   1/6   -12   13   qualifier 
 63   GORLE   Cameron      NORTH WEST   1/6   -14   11   qualifier 
 64   FAWTHROP   Peter      SCOTLAND EAST   1/6   -17   12   qualifier 
 65   MANNING   Finn      SOUTH WEST   1/6   -17   10   qualifier 
 65   SPARKES   Adam      GUERNSEY   1/6   -17   10   qualifier 
 67   SCOTLAND   Gregory      EAST MIDLANDS   1/6   -19   8   qualifier 
 68   PATON   Owen      WALES   0/6   -14   15   qualifier 
 69   VERDON   Paul      NORTHERN IRELAND   0/5   -14   9   qualifier 
 70   ANWAR   Ismail      SOUTHERN   0/6   -15   15   qualifier 
 71   SADEGHPOOR   Kyle      SCOTLAND CENTRAL   0/6   -16   14   qualifier 
 72   DUFFIN-MURRAY   Aneurin      NORTHERN IRELAND   0/6   -18   12   qualifier 
 73   WEBB   Benjamin      WEST MIDLANDS   0/6   -19   8   qualifier 
 74   NANDLAL-WHITE   Jens      EAST MIDLANDS   0/6   -26   4   qualifier 

 
Document Engarde - 05/05/2013 15:00:39