British Youth Championships 2014
BYC Under 14 Girls Epee

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   SHEFFIELD   Laura   LONDON   1.000   20   30   qualifier 
 2   SUMMERS   Charlotte   SOUTH EAST   1.000   19   30   qualifier 
 3   SPICE   Sarah   SOUTH EAST   1.000   15   30   qualifier 
 4   FOSU   Yasmine   SOUTH WEST   0.833   15   27   qualifier 
 5   PARMAR   Ellie   SOUTH EAST   0.833   11   28   qualifier 
 6   BROWN╩   Madeleine   NORTH EAST   0.833   11   26   qualifier 
 7   ASHBY   Taylor   SOUTH WEST   0.833   10   27   qualifier 
 8   HEAPS   Jasmine   NORTH WEST   0.833   10   26   qualifier 
 9   DE BOISGELIN   Douce   LONDON   0.833   8   28   qualifier 
 10   CHUNG-HALPERN   Ines   LONDON   0.833   7   25   qualifier 
 11   ABEL╩   Sadie   NORTH EAST   0.667   10   26   qualifier 
 12   LOUIS   Avery   LONDON   0.667   9   25   qualifier 
 13   BUNOLA-HADFIELD   Elena   YORKSHIRE   0.667   7   23   qualifier 
 14   SLATER   Charlotte   NORTHERN IRELAND   0.667   6   27   qualifier 
 15   NOBLE   Niamh   EAST MIDLANDS   0.667   6   24   qualifier 
 16   HARDIE   Heloise   SOUTHERN   0.667   6   20   qualifier 
 17   NICOLL   Olivia   WEST MIDLANDS   0.667   5   26   qualifier 
 18   BARNES   Rachel   WEST MIDLANDS   0.667   4   20   qualifier 
 19   COSTANZI   Sara   LONDON   0.667   2   19   qualifier 
 20   OIEN   Jacqueline   LONDON   0.500   5   24   qualifier 
 21   PATTISON   Tabitha   EAST MIDLANDS   0.500   4   25   qualifier 
 22   POWELL   Alexandra   WEST MIDLANDS   0.500   4   23   qualifier 
 23   FIELDING   Chloe   SCOTLAND CENTRAL   0.500   3   25   qualifier 
 24   KIPIANI   Anastasia   LONDON   0.500   2   23   qualifier 
 25   PEAT   Georgia   EAST MIDLANDS   0.500   0   23   qualifier 
 26   BUNOLA-HADFIELD   Isabel   YORKSHIRE   0.500   0   21   qualifier 
 27   NG   Michelle   NORTH WEST   0.500   -2   22   qualifier 
 28   FARMANFARMAIAN   Ariana Homa   LONDON   0.500   -3   22   qualifier 
 29   JEAL   Laura   YORKSHIRE   0.500   -4   21   qualifier 
 30   DUNGAY   Katrina   SCOTLAND CENTRAL   0.500   -4   14   qualifier 
 31   ELSTUB   Emily   SOUTH EAST   0.333   -2   22   qualifier 
 32   MITCHELL╩   ╩georginaŕ   NORTH EAST   0.333   -2   19   qualifier 
 33   PARSONS   Katie-May   SOUTH WEST   0.333   -4   17   qualifier 
 34   KO   Christina Anne   SOUTH EAST   0.333   -5   22   qualifier 
 35   ADEYINKA   April   LONDON   0.333   -5   21   qualifier 
 36   SOUTHALL   Natasha   WEST MIDLANDS   0.333   -6   16   qualifier 
 37   BRIZZOLARA   Anna   EAST MIDLANDS   0.333   -9   17   qualifier 
 38   DOUGALL╩   Kari   NORTH EAST   0.167   -5   23   qualifier 
 39   KUDASHEVA   Raisa   EASTERN   0.167   -7   19   qualifier 
 40   HENDERSON-ROE   Maia   EASTERN   0.167   -8   15   qualifier 
 41   CURWEN   Becci   SOUTH WEST   0.167   -10   17   qualifier 
 42   HAYNES   Georgia   YORKSHIRE   0.167   -11   18   qualifier 
 43   GRANT   Lucy   SCOTLAND CENTRAL   0.167   -11   13   qualifier 
 44   ANDREWS   Emma   SOUTH WEST   0.167   -12   11   qualifier 
 45   EDWARDS   Alys   SOUTH EAST   0.167   -13   15   qualifier 
 46   WILDSMITH   Chloe   SOUTH EAST   0.167   -14   15   qualifier 
 47   CLARKE   Zoe   EASTERN   0.167   -18   11   qualifier 
 48   MABBS   Alannah   EASTERN   0.167   -20   8   qualifier 
 49   MILLAR   Chloe   NORTHERN IRELAND   0.000   -24   6   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 05/05/2014 13:36:41
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently