British Youth Championships
BYC Under 16 Boys Foil
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 3rd May 2014

      Tableau of 64

    Tableau of 64     Tableau of 32   Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
 KISS Daniel   NORTH WEST  
          KISS Daniel 
64                              
            KISS Daniel 
33   REID Gareth   NORTHERN IRELAND          15/5
          REID Gareth      
32   PHILIPS-LANGLEY Thomas   NORTH WEST     15/13     
              KISS Daniel 
17   PRICE William   LONDON            15/3
          PRICE William           
48   ZAHRAN Seif-Eldien   LONDON     15/1          
            LEWIS Celyn      
49   EHTESHAMI Ardeshir   NORTH EAST          15/7     
          LEWIS Celyn        
16   LEWIS Celyn   WALES     15/8       
                KISS Daniel 
 PALLIER Sebastian   EASTERN              15/14
          PALLIER Sebastian             
56   HART Daniel T   WEST MIDLANDS     15/3            
            PALLIER Sebastian           
41   WALLACE Adam   NORTH EAST          15/5          
          WALLACE Adam                
24   VERDON Paul   NORTHERN IRELAND     15/9               
              PALLIER Sebastian      
25   HEAD Connor   SOUTH EAST            15/7     
          HEAD Connor             
40   CRAIG James   NORTH WEST     15/7            
            BROWN Bomba        
57   SINFIELD Kieran   YORKSHIRE          15/7       
          BROWN Bomba          
 BROWN Bomba   EASTERN     15/0         
                  KISS Daniel 
 FARDELL Felix   EASTERN                15/11
          FARDELL Felix               
60                        
            FARDELL Felix             
37   BULL Greg   YORKSHIRE          15/12            
          GERLACH Robin                  
28   GERLACH Robin   EASTERN     15/5                 
              ARCHER Ciaran           
21   ARCHER Ciaran   EASTERN            15/7          
          ARCHER Ciaran                     
44   COLLINS Laurie   EASTERN     15/3                    
            ARCHER Ciaran                
53   GEMMELL Joshua   WEST MIDLANDS          14/4               
          GEMMELL Joshua                  
12   SUDDERICK Felix   SOUTHERN     15/13                 
                ARCHER Ciaran      
13   ATKIN Sam   YORKSHIRE              15/7     
          ATKIN Sam               
52   CORUM Alex   SOUTH WEST     15/2              
            ATKIN Sam             
45   TERRILL James   NORTH EAST          15/12            
          BRAMWELL Jack                  
20   BRAMWELL Jack   EAST MIDLANDS     15/4                 
              JONES Alexander        
29   FEASTER Robert   WEST MIDLANDS            15/12       
          FEASTER Robert               
36   FRADGLEY Kieran   SOUTHERN     15/5              
            JONES Alexander          
61                15/5         
          JONES Alexander            
 JONES Alexander   NORTH WEST               
                    KISS Daniel 
 DE ALMEIDA Dominic   LONDON                  15/9
          DE ALMEIDA Dominic            
62                     
            DE ALMEIDA Dominic          
35   MILLAR Theo   NORTHERN IRELAND          15/7         
          SAMULSKI Jan               
30   SAMULSKI Jan   SCOTLAND EAST     15/14              
              DE ALMEIDA Dominic        
19   HARDIE Alexander   SOUTHERN            15/4       
          EDWARDS Owen                  
46   EDWARDS Owen   WALES     15/7                 
            MONNET Sebastian             
51   ZINN Maximilian Jakob   WALES          15/7            
          MONNET Sebastian               
14   MONNET Sebastian   SOUTH EAST     15/10              
                DE ALMEIDA Dominic      
11   DAWSON Ashley   NORTH WEST              15/11     
          DAWSON Ashley                  
54   LINDEBAUM Dennis   EAST MIDLANDS     15/3                 
            BULMANĘ Kai                
43   COULSON Matthew   WEST MIDLANDS          15/7               
          BULMANĘ Kai                     
22   BULMANĘ Kai   NORTH EAST     15/9                    
              THEOTOKIS Clemente           
27   NICHOLAS Kameron   EASTERN            15/10          
          NICHOLAS Kameron                  
38   JEROME Matthew   LONDON     15/8                 
            THEOTOKIS Clemente             
59                15/8            
          THEOTOKIS Clemente               
 THEOTOKIS Clemente   LONDON                  
                  BATES Ben 
 BATES Ben   SOUTH WEST                15/9
          BATES Ben          
58                   
            BATES Ben        
39   PATTERSON Darragh   NORTHERN IRELAND          15/7       
          DICKINSON Matthew             
26   DICKINSON Matthew   NORTH EAST     15/8            
              BATES Ben      
23   BRYSON Louis   SCOTLAND CENTRAL            15/9     
          HARPER Zitian                
42   HARPER Zitian   YORKSHIRE     9/8               
            WOOLLEY Aidan           
55   PRICE Callum   EASTERN          15/6          
          WOOLLEY Aidan             
10   WOOLLEY Aidan   LONDON     15/1            
                BATES Ben 
15   WEEKS Harry   NORTH EAST              15/6
          WEEKS Harry        
50   EL AMRANI Ibrahim   YORKSHIRE     15/0       
            WEEKS Harry      
47   APPLEYARD Joel   EAST MIDLANDS          15/8     
          DOLAN George           
18   DOLAN George   WALES     15/4          
              WEEKS Harry 
31   RAWSON Joseph   SOUTH EAST            15/14
          WILLIAMS Robert      
34   WILLIAMS Robert   SOUTH WEST     15/11     
            PAGE James 
63                15/13
          PAGE James 
 PAGE James   EASTERN    

 
Document engarde-escrime - 5/4/2014 9:57:14 AM
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently