Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   KISS   Daniel      NORTH WEST   6/6   25   30   qualifier 
 2   FEASTER   John      WEST MIDLANDS   6/6   20   28   qualifier 
 3   ARCHER   Ciaran      EASTERN   6/6   18   30   qualifier 
 4   O’HARA   Oscar      SOUTH EAST   6/6   17   30   qualifier 
 5   BIRD   Harry      LONDON   6/6   17   29   qualifier 
 6   NICHOLAS   Kameron      EASTERN   5/5   16   22   qualifier 
 7   TUSHINGHAM   Samuel      SOUTHERN   6/6   15   30   qualifier 
 8   LOZOVIK   Alan      EASTERN   5/6   17   28   qualifier 
 9   MINOTT   Kamal      EASTERN   5/6   16   29   qualifier 
 10   HOUSE(LIMA)   Nik      LONDON   5/6   15   26   qualifier 
 11   BECK   Alexander      SOUTH EAST   5/6   10   25   qualifier 
 12   WAKEMAN   Alex      YORKSHIRE   5/6   7   29   qualifier 
 13   DOHERTY   Nathan      YORKSHIRE   4/5   17   24   qualifier 
 14   BATES   Ben      SOUTH WEST   4/5   9   22   qualifier 
 15   DOLAN   George      WALES   4/5   7   24   qualifier 
 16   DEAMER   Euan      SOUTH EAST   4/6   16   25   qualifier 
 17   BULMAN   Kai Ellis       NORTH EAST   4/6   7   26   qualifier 
 18   STEVENS   Joshua      SOUTH WEST   4/6   7   24   qualifier 
 19   CLARKE   Blaine      EAST MIDLANDS   4/6   7   22   qualifier 
 20   SAVILLE-FERGUSON   Comrie      SCOTLAND EAST   4/6   4   25   qualifier 
 21   CAFARO   Jack      WALES   4/6   4   24   qualifier 
 22   BOLTON   Alex      YORKSHIRE   4/6   3   25   qualifier 
 23   PRIESTLEY   Ben      WEST MIDLANDS   3/5   5   21   qualifier 
 24   SLATER   Philip      NORTHERN IRELAND   3/5   3   18   qualifier 
 25   ROYER   Felix      LONDON   3/6   2   24   qualifier 
 26   PATTERSON   Darragh      NORTHERN IRELAND   3/6   2   21   qualifier 
 27   KELLY   James      LONDON   3/6   1   21   qualifier 
 28   SAVAGE   Henry      SOUTH WEST   3/6   1   18   qualifier 
 29   SMITH   Sam      NORTH WEST   3/6   -1   21   qualifier 
 30   DE LANGE   Kieran      SOUTHERN   3/6   -2   22   qualifier 
 31   DEVITT   Ronnie      EASTERN   3/6   -2   21   qualifier 
 32   LEWIS   Celyn      WALES   3/6   -3   22   qualifier 
 33   REDDING   Alexander      EASTERN   3/6   -3   19   qualifier 
 34   AMBELEZ   Mauro      NORTH EAST   3/6   -4   21   qualifier 
 35   FAWTHROP   James      SCOTLAND EAST   3/6   -7   16   qualifier 
 36   REYNOLDS   Scott      WEST MIDLANDS   2/5   -3   16   qualifier 
 36   FRAY   Edmund      EAST MIDLANDS   2/5   -3   16   qualifier 
 38   GRIMWOOD   Daniel      SOUTH EAST   2/5   -3   15   qualifier 
 39   CORUM   Miles      SOUTH WEST   2/6   0   22   qualifier 
 40   FREEMAN-BIRCH   Warren      SOUTH EAST   2/6   -2   23   qualifier 
 41   SOUTHALL   William      WEST MIDLANDS   2/6   -3   17   qualifier 
 42   GALLIMORE-TALLEN   William      WEST MIDLANDS   2/6   -4   20   qualifier 
 43   PAINE   Hugo      LONDON   2/6   -5   19   qualifier 
 44   PHILLIPS-LANGLEY   Thomas      NORTH WEST   2/6   -5   17   qualifier 
 45   IP   Alexander      NORTH EAST   2/6   -5   16   qualifier 
 46   MAHY   Jacob      GUERNSEY   2/6   -7   19   qualifier 
 47   MILLAR   Theo      NORTHERN IRELAND   2/6   -8   19   qualifier 
 48   STEWART   Jacob      LONDON   2/6   -10   15   qualifier 
 49   HARDIE   Alexander      SOUTHERN   2/6   -13   13   qualifier 
 50   PRESLAND   Kieran      EASTERN   1/5   -13   11   qualifier 
 51   DAVENPORT   Adam      SOUTH WEST   1/6   -8   16   qualifier 
 52   MCKAY   Ruairi      YORKSHIRE   1/6   -10   14   qualifier 
 53   KING   Stephen      GUERNSEY   1/6   -11   15   qualifier 
 54   LEIMKUHLER   Oskar      SCOTLAND EAST   0/6   -14   13   qualifier 
 55   BRAMWELL   Jack      EAST MIDLANDS   0/6   -15   15   qualifier 
 56   ZINN   Maximilian Jakob      WALES   0/5   -16   8   qualifier 
 57   MOGENSEN   Jarl      SOUTHERN   0/6   -18   12   qualifier 
 58   INDERWICK   Jonathan      GUERNSEY   0/6   -19   11   qualifier 
 59   RIZVI   Thomas      SOUTHERN   0/5   -19   6   qualifier 
 60   POTTS   Frederick      NORTH EAST   0/6   -26   4   qualifier 
 60   GILES   Ben      EAST MIDLANDS   0/6   -26   4   qualifier 

 
Document Engarde - 04/05/2013 11:46:24