British Youth Championships
BYC Under 18 Boys Epee
Sheffield EIS 5/5/2014

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   HOFFMANN   Thomas   SCOTLAND NORTH   1.000   19   29   qualifier 
 2   WORMAN   Craig   SOUTH WEST   1.000   14   30   qualifier 
 3   NICHOLS   Harrison   SOUTH EAST   0.833   13   29   qualifier 
 3   HORNBY   Edgar   SOUTHERN   0.833   13   29   qualifier 
 5   DUNBAR   David   EAST MIDLANDS   0.833   7   26   qualifier 
 6   WOODLEY   William   SOUTH WEST   0.667   12   26   qualifier 
 7   BOYLE   Sam   EAST MIDLANDS   0.667   9   25   qualifier 
 8   CHAN   Herman   SOUTHERN   0.667   7   27   qualifier 
 9   ANDREWS   Tim   SOUTH WEST   0.667   5   25   qualifier 
 10   MULCAHY   Isaac   SOUTH WEST   0.667   4   25   qualifier 
 11   MORTON   Sebastian   SOUTHERN   0.667   4   24   qualifier 
 12   GIBBON   Jan Krystof   WALES   0.667   3   25   qualifier 
 13   BOLTON   Matt   EAST MIDLANDS   0.667   3   20   qualifier 
 14   BARKER   Thomas   EAST MIDLANDS   0.500   9   25   qualifier 
 15   BAYNE   Max   SOUTH EAST   0.500   7   25   qualifier 
 16   EDWARDS   Theo   EAST MIDLANDS   0.500   2   25   qualifier 
 17   OFOSU-APPEAH   Obuobi   LONDON   0.500   0   24   qualifier 
 18   STUART   Jamie   SOUTH EAST   0.500   -1   22   qualifier 
 19   CARR   David   SOUTH EAST   0.500   -2   23   qualifier 
 20   SWAN   Alex   EASTERN   0.500   -2   19   qualifier 
 21   MYERS   Joshua   EAST MIDLANDS   0.500   -3   18   qualifier 
 22   GOURLEY   Samuel   NORTHERN IRELAND   0.500   -5   22   qualifier 
 23   CURTIS   Alexander   EASTERN   0.500   -5   20   qualifier 
 24   DOBIE   Nick   SOUTHERN   0.333   -2   21   qualifier 
 25   PRIOR   Cameron   SOUTH EAST   0.333   -4   20   qualifier 
 26   SWINBANK   Felix   EAST MIDLANDS   0.333   -5   18   qualifier 
 27   LYNCH   Matthew   WEST MIDLANDS   0.333   -8   19   qualifier 
 28   BLUCK   Martin   NORTH WEST   0.333   -8   16   qualifier 
 29   SMITH   Conor   SOUTH EAST   0.167   -10   17   qualifier 
 29   HARRIS   Jamie   EASTERN   0.167   -10   17   qualifier 
 31   PRITCHETT   Jonathan   SOUTH WEST   0.167   -11   15   qualifier 
 32   GALLIMORE-TALLEN   Will   WEST MIDLANDS   0.167   -12   15   qualifier 
 33   HILL   Michael   JERSEY   0.167   -14   12   qualifier 
 34   LEVY   Alexander   LONDON   0.167   -19   10   qualifier 
 35   KITTO   Thomas   NORTH WEST   0.000   -10   18   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 5/5/2014 11:56:25 AM
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently